Ilustračná foto: Unsplash

Tieto techniky potešia každú ženu, ukázala štúdia.

Aj keď to možno bude znieť pre niekoho neuveriteľne, nie všetky tajomstvá ženského tela sa podarilo objaviť. Svoje o tom vedia najmä ženy samotné. Už dávnejšie bolo dokázané, že nie každá zástupkyňa nežnejšieho pohlavia je schopná pri pohlavnom styku dosiahnuť orgazmus. Niektoré ho dokonca za celý svoj život ani nezažijú. To ale teraz môžu zmeniť výsledky nedávnej štúdie, ktoré definovali 4 techniky, z ktorých budú ženy doslova lietať od rozkoše v oblakoch.

Keďže to, čo chceme cítiť a zažívať, je pre mnohých veľmi ťažké slovami definovať, rozhodla sa skupina vedcov vykonať výskum, v ktorom išlo predovšetkým o potešenie a uspokojenie žien. Práve u nich je totiž pomerne často ťažké identifikovať, čo robiť, aby ich muži dokázali uspokojiť, píše web IFL Science.

Slovník slasti

Výsledkom výskumu, ktorého sa zúčastnilo viac ako 3-tisíc amerických žien vo veku od 18 do 93 rokov, je akýsi „slovník slasti“. Na základe odpovedí sa podarilo identifikovať 4 zaručené techniky, ktoré ženu dostatočne uspokoja a navyše tak, že si to bude užívať, ako nikdy predtým.

Vedúcou pilotných štúdie bola doktorka Devon Hensel z Indiana University, ktorá v nej dopytovala anglicky hovoriace ženy z celého sveta a požiadala ich, aby opísali veci a spôsoby, pri ktorých dosahovali najlepší orgazmus pri sexe alebo sexuálnych hrách.

Ilustračná foto: Unsplash

Keď sa jej následne aj spolu s tímom podarilo dať dohromady niekoľko techník, ktoré opýtané ženy uvádzali najčastejšie, pomenovali ich špecifickým názvom. Techniky pritom nezahŕňali len tradičný sex, ale aj masturbáciu pomocou prstov či rôznych hračiek.

Viac ako 3-tisíc žien si užíva na tieto 4 spôsoby

Následne sa Hensel rozhodla dať dohromady 90 otázok, ktoré položila viac ako trom tisíckam žien vo veku od 18 do 93 rokov, a ktoré dostali za úlohu si dané techniky vyskúšať.

Ako sa ukázalo, najlepšími spomedzi všetkých techník dosiahnutia orgazmu (či už svojpomocne alebo s partnerom), sú celkovo štyri techniky nazvané shallowing, rocking, pairing a angling. O čo v nich ide?

Ilustračná foto: Unsplash

Shallowingom dosiahlo potešenie 70 % v prieskume opýtaných žien. Táto technika spočíva v intenzívnych dotykoch pri vstupe do vagíny. Nezachádza ani hlbšie do nej a priestor „vstupu“ neopúšťa.

Rocking sa zas páčil až 76 % žien. Táto technika je o tom, aby to, čo ženu uspokojuje zostalo za každú cenu v nej a zároveň v kontakte s klitorisom.

Treťou technikou je takzvaný pairing, ktorý si užilo až 84 % opýtaných. Pairing je o stimulovaní všetkých miest ženského lona. Zatiaľ, čo je žena penetrovaná, venovať pozornosť treba aj klitorisu – prstom alebo akoukoľvek inou pomôckou.

No a čo tá najpopulárnejšia technika? Tú si užíva až 88 % žien a nazvaná je angling. Pri tejto je najdôležitejšia a kľúčová práca s bokmi, ktorými treba vrtieť a nadvihovať ich, aby pomáhali lepšie pocítiť penis či hračku vo vagíne.

0
Uložiť článok
Komentovať