foto: Joe Furness/pixabay

Lukáš Mužla / / News
Precestovať pár stoviek kilometrov je najlacnejšie lietadlom. Aspoň v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska.

Cestovanie prostredníctvom leteckej dopravy sa v posledných rokoch stáva čoraz vyhľadávanejšou a neraz i lacnejšou alternatívou. Dôkazom je aj príbeh 21-ročného britského študenta menom Joe Furness. Joe sa potreboval dostať z Newcastlu do Londýna. Keď však zistil, koľko ho vyjde lístok na vlak, zvolil lacnejšiu a niekoľkonásobne príjemnejšiu alternatívu. Do Londýna preletel cez Španielsko a ušetril pritom desiatky libier. 

Joe Fruness je obyčajným mladým študentom. Peniaze rozhadzovať veľmi nemôže a keď zistil, že lístok na vlak z Newcastlu do Londýna ho aj so študentskou zľavou vyjde 88,83 eur (78,5 libier), začal hľadať inú alternatívu. Veľmi rýchlo zistil, že najlepšie bude do Londýna cestovať lietadlom. Potrvá to síce oveľa dlhšie, no ušetrí pritom desiatky libier. A ešte pritom uvidí aj svet.

pixabay

Joe prehľadal ceny leteniek a našiel najlacnejšiu voľbu. Z Newcastlu si zabookoval letenku na španielsky ostrov Menorca za 18 eur (15,99 libier) a následne i letenku do Londýna v hodnote 12,4 eura (10,99 libier). Týmto spôsobom ušetril až 40 libier. Ak sa vám prepočty nezdajú a rozmýšľate kde zmizlo ďalších 10 libier, mali by ste vedieť, že Joe mal na španielskom ostrove 12 hodinovú „dieru“ medzi letmi. Neváhal si teda požičať auto za niečo vyše 8 eur (7,5 libry) a dovolil si aj jeden drink na krásnej španielskej pláži (4 libry).

Joe teda našiel v cestovnom systéme dieru. Využil lacné letenky, ktoré sú v poslednom období tak veľkým hitom. Z výletu do Londýna si spravil jednodňovú dovolenku na španielskom ostrove. Ak teda nie ste pevne viazaní časom, porozmýšľajte pri svojich najbližších cestách o podobných alternatívach i vy, pretože nikdy neviete, aké miesta a možnosti sa vám takto otvoria.

Pozri aj: Ako je možné, že letenky nízkonákladových spoločností niekedy stoja len pár eur, no aj tak zarábajú milióny?

LADbible.com
0
Komentovať (0)