foto: Twitter

Prežila komplikovaný pôrod. No jej pamäť ju vrátila do obdobia puberty. Prečítajte si príbeh, ktorý by ste rozhodne nechceli zažiť na vlastnej koži.

Ruku na srdce. Chceli by ste sa vrátiť do obdobia rannej puberty? Trinásť rokov. Je to vek, na ktorý je najlepšie zabudnúť. Nie ste dieťaťom ani „dospelákom.“ Neraz máte pocit, že nepatríte nikde. S telom sa dejú (ne)pochopiteľné zmeny, a tak vám neostáva nič iné, než pretrpieť toto obdobie. Shannon v dôsledku komplikovaného pôrodu stratila pamäť. Odvtedy si nepamätá ani na svoje tehotenstvo, ani na svojho syna. Jej spomienky sa viažu len na obdobie puberty.

Za ženin nezávideniahodný zdravotný stav môže embólia plodovej vody, komplikácia, ktorá sa síce v tehotenstve vyskytuje len veľmi ojedinele, avšak keď sa vyskytne, dokáže poriadne zamiešať karty. Neraz so sebou nesie smrteľné riziko nielen pre matku, ale i dieťa. V tej chvíli hrá všetko proti matke i dieťaťu a obáva sa jej nejeden skúsený lekár. Nedá sa predvídať a úmrtnosť pri nej je stále veľmi vysoká.

22-ročnú Shannon Everett z mestečka Welsh v štáte Newport sa síce po embólii plodovej vody podarilo zachrániť, rovnako ako aj jej synčeka Nica. Shannon však prežila zástavu srdca, dva týždne bola v kóme, čo sa bohužiaľ neobišlo bez následkov.

Vrátila sa do obdobia pubertyJej mama, Nicola, spomína na okamih, kedy sa jej dcéra prebrala z kómy: „Bolo to hrozné. Áno, boli sme veľmi radi, že je nažive, ale vôbec na nič zo súčasnosti si nepamätá. Je presvedčená o tom, že má 13 rokov. Pamätá si na našu starú adresu, kamarátov, spolužiakov. Na svoje deti a snúbenca si však vôbec nevie spomenúť.“ Samozrejme, pre celú rodinu je to poriadny šok.Tak sa zdá, že Shannonina pamäť sa vplyvom negatívnej skúsenosti a poškodenia pamäťových centier v dôsledku zástave srdca čiastočne vygumovala. Doteraz odmieta uveriť, že má rodinu a žije v roku 2017. Mentálne sa vrátila na úroveň tínedžerky, avšak jej staršia dcéra Mika jej pomaličky oživuje pamäť. Na druhej strane si však Shannon vôbec nepamätá ani na tehotenstvo, ani na komplikovaný pôrod. Jej snúbenec Loan je stále pre ňu cudzím človekom, s ktorým si musí nanovo vybudovať vzťah. Nie je to však také jednoduché, keďže mentálne je v nej stále dospievajúce dievčatko.

Rodina sa rozhodne nechystá len tak vzdať. Všetci sú rozhodnutí urobiť všetko preto, aby pomohli matke mesačného bábätka. Spustili charitatívnu zbierku, ktorej cieľom je vyzbierať peniaze potrebné na shannoninu liečbu. Podľa odborníkov sa síce Shannon nikdy nevráti k úplne plnohodnotnému životu, liečba jej však pomôže zmierniť následky.

Pozri aj: 5+ tipov na to, ako z vianočného večierka neurobiť totálnu frašku

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)