Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

V pomerne malej vzdialenosti od Zeme sa vedcom len nedávno podarilo objaviť planétu, ktorá je našej Zemi veľmi podobná. Vedci predpokladajú, že na tejto planéte by mohli existovať optimálne podmienky pre existenciu života a ktovie, možno tam skutočne aj život je. Rozhodli sa preto, že Gliese 832c, ako sa planéta nazýva, v najbližších rokoch detilne preskúmajú. A jedným zo spôsobov, ktoré zvolili je ten, že budú planétu „odpočúvať“, aby tak zistili, či tu náhodou neexistuje nejaká forma života.

Svetovoznámy a uznávaný fyzik Stephen Hawking však vedeckú komunitu varuje. Tvrdí, že ľudstvo by malo byť pri pokuse kontaktovať mimozemskú civilizáciu, ak nejaká existuje, veľmi opatrné. Podľa jeho slov to totiž nemusí dopadnúť dobre. Máme si vraj spomenúť ako to dopadlo, keď Kolumbus doplával do Ameriky a stretol sa s domorodými obyvateľmi tohto kontinentu. Jednu stranu by takéto stretnutie medziplanetárnych civilizácií mohlo stáť priveľa…

hawking
europe.newsweek.com

Gliese 832c je treťou najbližšou „potenciálne“ obývateľnou planétou k našej Zemi. Prvou je Proxima B, ktorá bola tiež objavená len nedávno. Obe planéty sa vedci v blízkej budúcnosti chystajú detailne preskúmať a sledovať. Pomocou satelitov budú planéty nielen fotografovať, ale aj „odpočúvať“ a zachytávať tak potenciálne rádiové signály, ktoré by niekto, alebo niečo mohol z týchto planét vysielať. Uvidíme teda, čo prinesie budúcnosť a či sa raz budeme musieť skutočne obávať o pravdivosť slov Stephena Hawkinga.

0
Komentovať (0)