cnn

Matej Mensatoris / / News
Aký je názor najlepšieho fyzika na svete na zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA?

Možno ste zachytili že Donald Trump bol v posledných dňoch zvolený za prezidenta. Možno sa divíte tomu, čo sme práve napísali, no práve pred pár dňami zbor voliteľov zvolil Donalda J. Trumpa za prezidenta, a tak už je aj oficiálne isté, že novým prezidentom USA sa stane práve on. Keďže už o mesiac Trump vystrieda Baracka Obamu v úrade prezidenta, s blížiacim sa 20. januárom 2017 narastajú aj kritické hlasy. Najnovšie sa novinári opýtali najznámejšieho fyzika na svete, Stephena Hawkinga, aký je jeho názor na Trumpove zvolenie. A to, čo Hawking odkázal, stojí za to. 

Stephen Hawking je najznámejší britský vedec a vari najlepší teoretický fyzik na svete. Hawking sa pravidelne vyjadruje k témam, o ktorých mnohí z nás nemáme ani tušenia. Veď chápať a dokázať vysvetliť zložité a priam až záhadné javy, ktoré sa dejú vo vesmíre rozhodne nedokáže hocikto.

Novinári požiadali Hawkinga, aby vyjadril svoj názor na nového amerického prezidenta, a aby odpovedal na otázku, v čom tkvie Trumpov úspech.

„Nemôžem“ odpovedal na túto otázku Hawking v relácií Dobré ráno Británia. Potom sa však predsa vyjadril:

„Je to demagóg, ktorý apeluje na najnižšieho spoločného menovateľa.“

jasonbye.com
time.com

Toto sociálno-matematické vyjadrenie veľmi dobre zhodnotilo Trumpovu prezidentskú kampaň. Nie je tajomstvom, že Trump sa v kampani zameriaval na jednoduchších ľudí. A tiež nie je tajomstvom, že na nich pôsobil prejavmi, ktorých tvrdenia sa nie vždy zhodovali s realitou, čím budil mnohé vášne.

Aj keď sa Trump k Hawkingovmu názoru nevyjadril, je jasné, že toto tvrdenie ho asi nepotešilo. Uvidíme teda, či si takéto názory zoberie k srdcu a ako bude v konečnom dôsledku pristupovať k výkonu svojej funkcie. Lebo všetci vieme, že jedna z najväčších zmien v správaní politikov nastáva tesne po voľbách, kedy sú všetky karty (a samozrejme funkcie) už rozdané.

Pozri aj: 18-ročná študentka vytvorila sériu kontroverzných fotografií, kde použila citáty Donalda Trumpa (NSFW)

interez.sk (mmm), good.is
0
Komentovať (0)