Napercise

Anet / / LifeHacking
Je tu novinka, vďaka ktorej si aj dospelí môžu bezstarostne pospať počas dňa a pritom smú tvrdiť, že si zároveň chodia aj zacvičiť.

V dnešnej uponáhľanej dobe veľa z nás trpí nedostatkom spánku. Cez deň toho musíme veľa stihnúť a vybaviť, každý máme povinnosti, no často je toto všetko na úkor nášho oddychu. Je to už taká známka života v 21. storočí. S tým súvisia nežiaduce následky ako neustála únava či stres. A to viedlo jedno fitcentrum v Anglicku k tomu, aby otvorilo netradičné hodiny určené ľuďom na zdriemnutie.

Funguje to tak, že si človek zaplatí hodinu, ktorá je rozdelená na 15 minútový strečing a 45 minútové zdriemnutie. Možno by ste si predstavili krátky spánok niekde osamote, no miestnosť je plná cudzích ľudí.

Organizátori tieto hodiny nazývajú „Nap-Ercise“ a tvrdia, že toto cvičenie má niekoľko výhod: povzbudzuje myseľ, zlepšuje náladu a taktiež spaľuje nadbytočné kalórie. Je za tým aj kus vedy. Podľa štúdie univerzity Allegheny College v Pensylvánii sa ľudia, ktorí si v strede dňa pospali približne 45 minút, vedeli lepšie vyrovnať so stresom ako tí, ktorí si nepospali. Ďalšia štúdia na univerzite UC Berkeley v Kalifornii zistila, že popoludňajší spánok môže zvyšovať kapacitu mozgu v oblasti učenia.

Hodiny driemania ponúkajú v Anglicku, v športovom stredisku David Lloyd Clubs v predmestskej londýnskej štvrti Sidcup. Ktovie, možno z toho bude nový hit.

Napercise
Napercise
Napercise
Napercise
Napercise
Napercise

Pozri aj: 9 osvedčených rád od skúsených vedcov, pomocou ktorých vyriešite každý problém so spánkom

interez.sk (Aneta Schmögerová), boredpanda.com
0
Komentovať (0)