foto: Unsplash

Krém, sérum, gél, pena, maska, lotion...

Je to všetko, čo skutočne potrebujete na každodennú starostlivosť? Poprední odborníci v oblasti dermatológie a kozmetológie zistili, že existujú nevyhnutné prostriedky na starostlivosť, o ktorých vám povieme nižšie. Všetko ostatné je na vás!

Nočný krém

Je to must have pre moderné dievča žijúce v rytme veľkého mesta. Nočný krém na rozdiel od denného krému neobsahuje slnečné filtre ani iné ochranné prvky. Má spravidla bohatší výživný základ na podporu regenerácie pokožky. Perfektný nočný krém od poľskej značky Ziaja kozmetika môžete si zvoliť na webovej stránke Makeup.sk.

zdroj: Makeup.sk

Krém na ruky

Krém na ruky zvlhčuje pokožku, odstraňuje nepríjemné pocity, stará sa o nechtovú dosku a chráni mladosť pokožky.

Micelárna voda

Je to viac ako umývací gél, krém alebo toner. Je to nevyhnutný a univerzálny produkt na čistenie pleti, pretože najmenšie mikročastice miciel priťahujú častice nečistôt, ako magnety. Okrem toho je veľmi často micelárna voda obohatená o oligominerály a vitamíny, čo má priaznivý účinok na pokožku. Ďalší dôležitý bonus: micelárna voda nemusí opláchovať.

Hydratačný krém alebo gél

Hydratácia je základným krokom v starostlivosti o pleť, ktorý je nevyhnutný v každom veku. Dodáva pokožke hladkosť a pružnosť, robí ju zdravou a pevnou. A samozrejme chráni pred predčasným starnutím.

foto: Unsplash

Ochranný krém s SPF

Сhráni pokožku pred tvorbou vrások, vekových škvŕn, stratou elasticity, spálením od slnka a dehydratáciou.

Termálna voda

Poskytuje okamžitú hydratáciu, dodáva pokožke pohodlie a pocit sviežosti, má silný antioxidačný účinok. Toto je prakticky jediný vhodný produkt na obnovenie rovnováhy vlhkosti pokožky počas celého dňa.

Sérum

Sérum to je koncentrované zloženie aktívnych zložiek na riešenie špecifických kožných problémov, ktorého hlavným účelom je preniesť ich priamo do kožných buniek, obvykle má ľahkú štruktúru. Toto je ideálne riešenie pre dievčatá, ktoré chcú vyzerať atraktívne v každom veku. Sérum, ktoré sa používa v spojení s vhodným krémom, dopĺňa a zvyšuje činnosť krému a poskytuje najlepší možný účinok.

foto: Unsplash

Lotion

Lotion je prípravok na starostlivosť o pleť, ktorý má kozmetický a hygienický účinok. Lotiony môžu byť alkoholické, vodné, kyslé alebo založené na rôznych látkach, napríklad rastlinných extraktoch. Alkohol v zmesi má dezinfekčný účinok, pomáha ničiť mikróby a zbaviť sa nečistôt.

Gél, pena alebo mlieko

Textúra čistiaceho prostriedku závisí predovšetkým od typu pokožky, ako aj od individuálnych preferencií človeka. Hlavnou požiadavkou na tieto prostriedky je maximálne čistenie a minimálne podráždenie.

PR článok Makeup.sk
0
Uložiť článok
Komentovať