Foto: Instagram.com

/ 0 / katka
Pri pohľade na túto ženu by ste správny vek asi len tak ľahko neuhádli.

Mnoho žien po celom svete chce vyzerať mlado čo najdlhšie a sú schopné pre to urobiť takmer všetko. Sara Geurts je však výnimka a pri pohľade na ňu by ste jej určite tipovali minimálne 50 rokov. Opak je však pravdou, pretože si zatiaľ odžila len štvrťstoročie.

Sara má totiž 26 rokov, no už ako 10-ročnej jej diagnostikovali Ehlers-Danlosov syndróm (Dermatosparaxis Ehlers-Danlos Syndrome). Je to zriedkavá porucha spojivového tkaniva, ktorá zabraňuje tvorbe kolagénu v tele. Dôsledok tejto choroby je predčasné zvráskavenie Sarinej pokožky, a preto už v mladom veku vyzerá omnoho staršie. Sara je však odhodlaná ukázať svetu, že sa nemá za čo hanbiť.

I had one of my closest followers reach out to me and informed me of @instylemagazine latest summer photo challenge. The challenge would be to post pictures of yourself in your swimsuit, on your social media, tagging #instyledare to submit your photo. This was by all means an impromptu shoot and hope to have a more legit one on the books sooon! ❤ • • • • • • • • • • #weekend #photoshoot #instyle #instyledare #swimsuit #pool #summer #ehlersdanlosawareness #ehlersdanlossyndrome #effyourbeautystandards #inmyskiniwin #mybeautymyway #loveyourbody #loveyourlines #selflove #nowrongway #beyou #bebeautiful #blessed #inspire #embrace #beauty #imperfections #perfectlyimperfect #real #sorrynotsorry #vibes #model #wlyg #weloveyourgenes

A post shared by Sara Geurts (@sarageurts) on

Moja pokožka kedysi predstavovala moju najväčšiu neistotu, ale teraz je pre mňa tá najkrajšia na svete. Každá nedokonalosť, akú máte, je len vaša a hovorí tak časť vášho príbehu, kto ste a akými problémami ste si prešli,“ hovorí Sara, ktorá je pôvodom z Minnesoty, no teraz žije v Los Angeles. Práve tu chce zmeniť pohľad ľudí na to, ako má žena vyzerať, aby bola v očiach verejnosti krásna.

V roku 2015 vyrozprávala svoj príbeh v kampani Love Your Lines – projektu, ktorý vyzdvihuje nedokonalosti žien. „Určite stretnete ľudí, ktorí z vás budú vystrašení. Ste iní. Ľudia nevedia ako sa správať alebo ako reagovať na niečo, čo nepoznajú či na niekoho, kto nekráča s davom. Nie sú zvyknutí na niekoho, kto sa nesnaží zapadnúť. Preto namiesto obdivovania vašej jedinečnosti k vám pristupujú ako k čudákovi. Som tu, aby som vám poradila – kašlite na nich.

Pozri aj: Zahoďte predsudky o kráse. 10 fotografií modeliek, ktoré dokazujú, že každá žena je dokonalá taká, aká je

boredpanda.com


Komentovať (0)