unilad.co.uk

Romana Dorotovičová / / Zviera
Mláďatá korytnačiek museli čeliť nástrahám mesta. A ako to celé dopadlo?

Seriál Cities na stanici Planet Earth II  včera zažil svoje veľké finále. Vyvrcholenie nastalo vďaka mláďatám korytnačiek, ktoré sa omylom z pláže na ostrove Barbados dostali do priameho kontaktu s mestom. Malé korytnačky boli nútené čeliť nástrahám mesta. Mnoho z nich žiaľ zahynulo nielen kvôli mestskej premávke.

Štáb televízneho programu Planet Earth II však promtne zareagoval na túto situáciu. Nešťastný osud mláďat zachytil na niekoľkých záberoch, čím dojal divákov po celom svete. Všetky korytnačky, ktorým sa podarilo prežiť nástrahy mesta následne vrátili do mora. Táto správa šokovala celý svet, ktorý sa však pýta, čo sa bude s korytnačkami diať ďalej.

Takáto situácia totiž nie je na Barbadose raritou. Zmätené túlajúce sa mláďatá sú v ohrození každý deň a potrebujú pomoc od ľudí celoročne. Planet Earth II zachytila pozoruhodné a neobvyklé zábery divokých zvierat v meste, čím apelujú na ľudstvo, aby sa viac zaujímali o takúto problematiku. Pozrite sa na príbeh korytnačích mláďat v nasledovnom videu:

[youtube 4ktUuzubH7g 720 410]

Aké opatrenia by sa mali podľa vás urobiť, aby sa zabránilo takýmto nehodám?

Pozri aj: BBC zverejnilo nový trailer k dokumentu Planéta Zem 2, ktorý nám ukáže náš svet v úplne inom svetle

interez.sk, (Romana Dorotovičová), independent.co.uk, unilad.co.uk
0
Komentovať (0)