Foto: MovieStillsDB

Nie, obľúbenú žltú rodinku zo Springfieldu nevidíme naposledy.

V uplynulých dňoch sa médiami prehnala informácia o tom, že obľúbený animovaný seriál Simpsonovci (The Simpsons) sa po viac ako 30 rokoch na televíznych obrazovkách s divákmi nadobro rozlúči. Články odkazovali na slová dvorného hudobného skladateľa Dannyho Elfmana, ktorý stojí za ikonickou zvučkou k seriálu. Ide však o hoax.

„Z toho, čo som počul, sa blíži ich koniec,“ prezradil známy hudobný skladateľ filmových zvučiek Danny Elfman v nedávnom rozhovore pre portál JOE. „Počul som, že toto bude ich posledný rok vysielania,“ zneli Elfmanove slová, ktoré však, ako najnovšie potvrdil jeden z tvorcov a výkonných producentov seriálu Simpsonovci (The Simpson), Al Jean, nie sú vôbec pravdivé. Informuje o tom portál Metro, ktorému sa producent vyjadril.

Simpsonovci nemajú v pláne skončiť

Slová slávneho skladateľa citovalo a od magazínu JOE prebralo niekoľko prestížnych médií. Nikomu z fanúšikov sa však nezdalo, že by aktuálne v USA vysielaná 31. séria známeho animovaného sitkomu mala byť jeho poslednou. Napokon, stanica FOX, ktorá ho za veľkou mlákou vysiela, si pri obnovaní Simpsonovcov na 31. sériu, objednala aj sériu s poradovým číslom 32.

„So všetkou úctou k pánovi Elfmanovi, 32. sériu začneme produkovať budúci rok a po nej nemáme vôbec v pláne skončiť,“ uviedol veci na pravú mieru Al Jean pre portál Metro.

Napokon, keby Simpsonovci skončili, bolo by to veľmi zvláštne rozhodnutie zo strany vysielateľa. Seriálu sa totiž aj po takmer 31 rokoch na obrazovkách televízií v sledovanosti darí a jeho tvorcovia ešte stále dokážu vymýšľať nové a zaujímavé námety jednotlivých epizód. Zároveň aj ide o mimoriadne ziskový artikel, ktorý sa vysiela v desiatkach krajín po celom svete a všetky jeho epizódy našli domov na novej streamovacej službe Disney+.

Foto: MovieStillsDB

Simpsonovci a ďalší žltí obyvatelia mestečka Springfield sú navyše tiež držiteľmi hneď niekoľkých rekordov. S aktuálnym počtom 670 odvysielaných epizód ide o najdlhšie vysielaný a produkovaný americký seriál v dejinách, pričom s plánovanou 32. sériou sa tvorcom podarí pokoriť hranicu 700 odvysielaných častí. Vzhľadom na žánrové zaradenie sú tiež Simpsonovci aj najdlhšie vysielaným sitkomom v dejinách televízie, pričom tento rekord držia od roku 2009.

Ďalšie rekordy Simsponovcov:

    • Najviac získaných cien EMMY jednotlivcov, ktorú si už 19-krát odniesol scenárista, producent a režisér Simpsonovcov, James L. Brooks.
    • Najviac získaných cien EMMY pre animovaný seriál – od roku 2014 ich má seriál na konte už viac ako 30.
    • V Simsponovcoch tiež za celú éru vysielania hosťovalo najviac hereckých (a iných známych) hviezd. Doposiaľ ich bolo 835, ak k tomu pripočítame aj celovečerný film, ktorý vznikol v roku 2007, počet hosťujúcich hviezd sa zvýši na 840. A, samozrejme, číslo bude ešte rásť, pretože Simpsonovci ani zďaleka nekončia.
JOE, Metro, SimpsonsWiki
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )