Foto: Instagram.com, Ita Film

Už tento rok sa môžme tešiť na nového Spider-Mana, ktorý sa pripojí k dnes už kultovým avengerom. V slovenskom znení k nám prichádza milé prekvapenie.

Návrat Spider-Mana medzi Avengerov je pre fanúšikov filmového sveta Marvel obrovskou udalosťou. Posledná (a vraj definitívna) verzia najobľúbenejšieho superhrdinu sa v slovenských kinách objaví už 6. júla a okrem originálnej verzie s titulkami si budete môcť v kinách vychutnať aj verziu so slovenským dabingom. Ktorí slovenskí herci prepožičajú hlasy Spider-Manovi, Iron Manovi, tete May a ďalším?

Slovenským Spider-Manom sa stane mladý herec a youtuber Lukáš Frlajs. Medzi mladými je známy najmä z komickej dvojice Zrebný & Frlajs, no Lukáš má za sebou množstvo dabingových skúseností. Okrem rôznych seriálových postáv si ho môžete pamätať ako Nevilla Longbottoma z Harryho Pottera či dôstojníka Chekova z nového Star Treku. Rola Petera Parkera však pre neho znamená oveľa viac. „Spider-Mana milujem od malička, takže je to pre mňa splnený detský sen.”

Itafilm

Spideyho cieľom v novinke Spider-Man: Návrat domov bude vydobyť si miesto medzi Avengermi. O tom, že medzi superhrdinov patrí, však bude musieť presvedčiť samotného Iron Mana – Tonyho Starka. A kto prepožičia hlas charizmatickému playboyovi a miliardárovi? Nik iný ako Dano Dangl, ktorý už má s dabovaním Roberta Downeyho Jr. isté skúsenosti. Slovenský herec, komik a producent známy najmä z kultových šou S.O.S. či Partička sa okrem filmov o Iron Manovi postavil za mikrofón aj pri blockbusteroch ako Hancock, Som legenda či rozprávke Happy Feet.

Kto ďalší sa ešte objaví v slovenskej verzií očakávanej marvelovky? Ako hlavného záporáka – lietajúceho gangstra s prezývkou Vulture – budete môcť počuť Pavla Topoľského, tetou May bude herečka a speváčka Helena Krajčiová, Spideyho najlepšiho kamaráta Neda nadabuje Tomáš Halon a Peterovu stredoškolskú lásku Liz zas Gabriela Marcinková. Okrem nich nabitému hollywoodskemu obsadeniu prepožičajú hlasy Táňa Pauhofová, Marián Labuda ml., Vladimír Kobielsky či Kristína Svarinská a ďalší. Lukáš Frlajs však nie je jediným youtuberom, ktorý v komiksovej novinke dabuje. V drobných roliach moderátorov študentského rádia sa vo filme predstaví známy pár Expl0ited a Moma.

Marvelovku Spider-Man: Návrat domov si budete môcť v kinách vychutnať už 6. júla. Film bude dostupný v pôvodnej verzií s titulkami a v slovenskom dabingu. Na vaše plátna ho prinesie spoločnosť Itafilm.

PR Itafilm
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )