heatre-architecture.eu

Noc divadiel 2016 otvorí brány divadiel a kultúrnych centier už po siedmy raz. Ponúkne výnimočné predstavenia, stretnutia s obľúbenými protagonistami, ako aj nové netradičné zážitky. Noc divadiel 2016 spojí divadelníkov na celom Slovensku a bude budiť sedmospáčov.

Sedmospáči, prebuďte sa! –  je heslo siedmeho ročníka noci otvorených divadiel, ktorá sa uskutoční 19. novembra. Tohtoročná „Noc“ je venovaná všetkým priaznivcom divadla a tiež sedmospáčom, ktorí cestu do divadla nachádzajú zriedkavejšie. Práve netradičný program si môže získať srdcia sviatočných divákov a prebudiť ich ducha.

Noc divadiel sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie paralelne až do neskorej noci. Divadlá, kultúrne centrá, umelecké školy, kultúrne inštitúty a kluby otvoria dvere a zákulisia počas večerných a nočných hodín, aby demonštrovali svoju otvorenosť novým podnetom a inšpirácii. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov a prvýkrát sa ako pilotný program realizovala 25. októbra 2008 v Detskom divadle Dubrava v Záhrebe a v Šibenskom divadle. V súčasnosti sa Noc divadiel pravidelne uskutočňuje v 11 krajinách Európy. Možnosť prezentovať divadelný program, aj inak ako vo všedné dni, spája každý rok stovky divadiel a tisícky divákov.

noc-divadiel

Program Noci divadiel 2016 sa bude odohrávať v 22 slovenských mestách a v 48 divadlách a kultúrnych centrách. Ani tohto roku nebudú na podujatí chýbať Slovenské národné divadlo, Štátne divadlo Košice, Divadlo Nová scéna či Divadlo Štúdio tanca. Naši najmenší priaznivci sa môžu tešiť na predstavenia Bábkového divadla na Rázcestí a Bábkového divadla Žilina. Noc divadiel je výnimočné podujatie a okrem profesionálnych divadiel zastrešuje aj ochotnícke súbory. Už tradične sa zúčastnia súbory zo Semerova či Malaciek a každý rok pribúdajú nové.

Divadlá a kultúrne centrá pripravili okrem divadla aj množstvo sprievodného programu s mnohými prekvapeniami. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom po celú noc. Na svoje si prídu malí i veľkí, priaznivci komédie i tragédie, obdivovatelia tanca i pohybového divadla – každý si v programe nájde to svoje. Spojme sa v tretiu novembrovú sobotu a prebuďme celé divadelné Slovensko.

Kompletný program Noci divadiel 2016 nájdete na webstránke www.nocdivadiel.sk.

TS Noc Divadiel (Dušan Poliščák)
Príbehy
0
Komentovať (0)