Freddie Mercurry bude osobnosť, na ktorú sa jednoducho nezabúda. Pre mnoho muzikantov či spevákov je stále považovaný za obrovský vzor.

Typické fúzy, zarastená hruď, biele tielko. Každý si najväčšieho rockového speváka predstaví inak. Všetci však s určitou presnosťou vieme, že bol lídrom jednej z najznámejších hudobných kapiel,  Queen.

Každý z nás chce v živote niečo dosiahnuť. Buď si plniť sny, alebo urobiť všetko pre to, aby bol bohatý či slávny. Svet nám však ponúka množstvo príkladov, že bohatstvo neznamená všetko. Kto má peniaze, chce ich vlastniť ešte viac. A práve tie peniaze nás začnú ovládať a ničiť charakter – ak nám prerastú cez hlavu.  Práve vtedy sa dostávame do štádia, že môžeme všetko a zákazy sú niečo, čo pre nás jednoducho neplatí. Taký je bohužiaľ svet bohatých a slávnych. Freddie Mercury mal aj moc aj bohatstvo, no predovšetkým obrovský talent.

Freddie Mercury sa narodil v roku 1946. Počas svojho života sa stal producentom, skladateľom i klaviristom. Keď bol na pódiu, dokázal urobiť obrovskú šou. Ľudia ho milovali najmä vďaka jeho charizmatickému prejavu a skvelému hlasu. Za svoj život toho stihol naozaj veľa. Pády či sklamania, životné tragédie či neúspechy. Toto všetko sprevádzalo život Freddieho Mercuryho.

freddy-mercury-2
Vokrugsveta

Osobnosť

Aj napriek tomu, že na pódiu vždy pôsobil ako vyrovnaný človek a skôr ako extrovert, bol úplne iný. Vo svojom živote bol plachý a samotár. Stránil sa ľudí a neposkytoval príliš veľké množstvo rozhovorov.

Smrť

Od roku 1985 bol vo vzťahu s kaderníkom Jimmom Huttonom. Ten s ním strávil aj posledných šesť rokov života, dokonca bol pri ňom aj počas jeho smrti.

Choroba

Svoju chorobu celé roky nikdy nepriznal. Freddie Mercury zomrel iba jeden deň po zverejnení svojej diagnózy, dňa 24. novembra 1991, na bronchopneumóniu po oslabení imunity infikovaním vírusom AIDS.

Zberateľ známok

Freddie bol zanietený filatelista (zberateľ známok). Jeho zbierka je naozaj rozsiahla. Vedeli ste, že doteraz koluje po výstavách po celom svete?

Meno

Jeho rodné meno bolo Farrokh Bulsara. Legálne si ho zmenil niekedy v roku 1970, keď začali vznikať Queen.

queen
Goliath

Socha

Freddie Mercury má aj svoju vlastnú sochu. Bola odhalená vo Švajčiarsku 25. novembra 1996. Je vysoká viac ako 3 metre a má nádherný výhľad na Ženevské jazero.

Hlas

Freddie bol typický najmä svojím hlasom. Bol jedinečný a unikátny. Viete prečo? Neexistuje veľa spevákov, ktorí sa môžu pochváliť, že majú rozsah hlasu skoro 4 oktávy.

Koncertovanie

Postupom času sa stal súčasťou kapely Queen. Odhaduje sa, že Freddie odohral s Queen asi 700 koncertov.

queen8
Daily News

Šoférovanie

Ste dobrý šofér? Freddie nikdy nebol. Raz to skúšal, no nevyšlo mu to. Vzdal to, a tak sa nikdy nenaučil šoférovať. Jeho posledné vystúpenie s Queen bolo 9. augusta 1986 v Knebworth Park v Angilcku. Tohto koncertu sa zúčastnilo 160-tisíc ľudí.

Miesto narodenia

Narodil sa v britskom protektoráte vo Východnej Afrike, v sultanáte Zanzibar (teraz časť Tanzánie). Jeho rodičia, Bomi a Jer Bulsarovci, boli párzskeho pôvodu a pochádzali z regiónu Gujarat z vtedajšej Britskej Indie. Ich rodina prišla do Zanzibaru preto, lebo otec pracoval ako pokladník na britských koloniálnych úradoch. Farrokh Bulsara mal mladšiu sestru Kashmiru.

Či sa vám zdal život legendárneho speváka skupiny Queen zaujímavý či nie, faktom stále ostáva to, že patrí medzi najlepších hudobníkov. Aj napriek tomu, že jeho život poznačila choroba a zomrel vo veku 45 rokov, zanechal za sebou obrovské množstvo piesní. Tie si ľudia s obľubou spievajú dodnes.

interez.sk (Anna Zábojníková)
Príbehy
0
Komentovať (0)