Foto: Unsplash/TASR - Michal Svítok

Jeden z najväčších obchodných reťazcov pôsobiacich na Slovensku sa bude sťahovať, nebude to však podľa pôvodných plánov.

Manažment slovenského Lidlu aktuálne sídli na Ružinovskej ulici v Bratislave, no s expanziou reťazca sa postupne zvyšuje aj počet zamestnancov. Nemecký gigant sa tak pustil do hľadania nových priestorov, pričom mal niekoľko zásadných podmienok. Informuje o tom portál Index.

Od vlastného projektu upustili

Zástupcovia spoločnosti už od začiatku deklarovali, že reálnou alternatívou je výstavba vlastného projektu. Zároveň však chceli ostať v bratislavskom Ružinove, ale nájsť vhodný pozemok na realizáciu stavby podľa predstáv vedenia nebolo vôbec jednoduché. „Nájsť v súčasnosti v rámci Bratislavy vhodný pozemok, ktorý spĺňa naše parametre (dostatočná rozloha, dopravné napojenie a podobne) je mimoriadne náročné,“ povedal hovorca reťazca Tomáš Bezák.

Neskôr sa v médiách objavili správy, podľa ktorých Lidl úspešne uzavrel obchod s veľkopodnikateľom Vladimírom Poórom, ktorého pozemky na Mierovej ulici sa mali stať novým domovom pre centrálu obchodného reťazca. Z takmer hotovej veci však podľa všetkého zišlo a Lidl údajne upustil od myšlienky, v rámci ktorej si chcel nové sídlo sám postaviť. Viac svetla do celej problematiky prinášajú najnovšie informácie, podľa ktorých už administratívne sídlo našiel.

Administratívny aparát reťazca sa má sťahovať do kancelárskeho komplexu Apollo Nivy na rohu ulíc Prievozská a Mlynské Nivy. Viac ako 500 zamestnancov centrály Lidla sa do nových priestorov s rozlohou 8 000 štvorcových metrov presťahuje v decembri,“ upresnil portál Index.

Uložiť článok

Najnovšie články