Foto: interez.sk (Zuzana Veslíková)

Nespokojní zamestnanci Biedronky údajne hrozia štrajkom, materská skupina Jeronimo Martins zrejme bude čeliť veľkej kríze.

Príchod superlacnej poľskej Biedronky spôsobil na Slovensku menší ošiaľ. Spotrebitelia netrpezlivo očakávajú otvorenie prvých predajní, konkurencia sa rozhýbala, a tiež po rokoch hlási väčšiu expanziu. U našich severných susedov však budú zástupcovia obchodného reťazca čeliť problému v podobe nespokojných zamestnancov. Na základe správ z portálu Wyborcza na to upozornil Kryptomagazín.

Neľudské pracovné podmienky

Podľa najnovších informácií bude Biedronka spolu s materskou skupinou Jeronimo Martins čeliť azda najväčšej kríze za posledné roky. Dôvodom sú nespokojní zamestnanci, ktorí hrozia štrajkom a žiadajú nápravu neúnosnej situácie v prevádzkach. Neľudské podmienky sa v rámci reťazca spomínali už pred niekoľkými rokmi. „Symbolom vykorisťovacích praktík boli v tom čase pracovníčky v pokladniciach, ktoré nosili plienky. Pracovná vyťaženosť im totiž nedovoľovala odbehnúť si na toaletu,“ píše Kryptomagazín.

Od týchto temných časov však už podľa všetkého nastala zmena a zamestnávateľ zlepšil pracovné podmienky v každej sfére reťazca. V súčasnosti prišli zamestnanci so sťažnosťami opäť, pričom zase sa hovorí o nadmernom vyťažovaní pracovníkov. Prácu piatich ľudí musia v Biedronke zvládnuť traja, čo v predajniach spôsobuje neporiadok, chaos, nedostatok vyloženého tovaru, dlhé čakanie pri pokladniciach a podobne.

Zástupcovia nespokojných zamestnancov od Biedronky žiadajú navýšenie platov a vytvorenie nových pracovných pozícií, ktoré by situáciu upokojili, zvýšili komfort nakupujúcim, ale aj pracovníkom. Na problém už reagoval aj samotný reťazec, podľa ktorého nejde o pravdivé tvrdenia. Riaditeľka personálneho oddelenia poľskej Biedronky obvinenia zamestnancov popiera a poukazuje na neustále zlepšovanie podmienok.

Uložiť článok

Najnovšie články