Foto: facebook.com

Matej Mensatoris / / News
Slovenská organizácia Biomasa prevzala v iránskom Teheráne zelenú Nobelovu cenu.

Ocenenie Enegry Globe Award National už niekoľko ročníkov po sebe odmeňuje projekty v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a je prostriedkom, vďaka ktorému sa zvyšuje povedomie o tejto problematike. Je to nástroj motivácie, priestor na prezentáciu aj nástroj, akým možno informovať spoločnosť o možnostiach prispievania vlády do oblasti.

BIOMASA ako nezisková organizácia a združenie obcí, škôl a zdravotníckych zariadení si odniesla tzv. zelenú Nobelovu cenu už tretíkrát. V Teheráne ju bol osobne počas galavečera prebrať v polovici januára generálny riaditeľ združenia, RNDr. Ladislav Židek. BIOMASA dlhodobo prispieva k zvyšovaniu informovanosti v oblasti domácich obnoviteľných zdrojov a zameriava sa najmä na biomasu a slnečnú energiu. Tento rok získala Energy Globe Award National práve za vzdelávanie rôznych cieľových skupín v environmentalistike, a to v rámci projektu SMAPUDE_LIFE – Strategické riadenie a plánovanie využívania domácej energie.

Drobný Kysucký Lieskovec sa tak dostal vo svete do povedomia a ocenenie je veľkou motiváciou do budúcnosti. Vďaka tomu bude aj Slovensko jednou zo 178 krajín zastúpených v kategóriách Earth, Fire, Water, Air a Youth na celosvetovej súťaži, kam automaticky získalo združenie BIOMASA nomináciu.

Projekty zo všetkých krajín si môže pozrieť TU. Peter Falk, predstaviteľ známeho detektíva Colomba, počas jedného z odovzdávacích galavečerov povedal: „…pristáli sme na Mesiaci, ale zabudli sme na Zem. Tento nonsens musíme zastaviť.“ Združeniu držíme palce.

Startitup.sk, biomasa.sk
0
Komentovať (0)