Foto: TASR

Prešovom otriasla hrozivá tragédia. Ľudia však nie sú ľahostajní.

Na Mukačevskej ulici dnes jedným z bytových domov otriasol výbuch plynu. Explózia a následné požiare si vyžiadali už päť obetí a zatiaľ nepotvrdené množstvo zranených. Situácia v Prešove je vážna, na sociálnych sieťach na ňu zareagovala už aj verejnosť. 

Bytovému domu podľa informácií HaZZ hrozí zrútenie, poškodených je hneď niekoľko poschodí. Obrovská tragédia si vyžiadala zatiaľ 5 ľudských životov o počte zranených zatiaľ nie sú presné informácie. Na mieste zasahujú desiatky hasičov, záchranárov a policajtov z viacerých kútov Slovenska. Na pomoc prídu aj špecialisti zo Žiliny a armáda.

Na hrozivú situáciu už na sociálnej sieti Facebook stihla zareagovať aj verejnosť. Vznikla skupina s názvom Pomôžme ľuďom z vybuchnuteho bytového domu v Prešove, kde ľudia postihnutým osobám ponúkajú oblečenie, jedlo a iné dôležité veci, ktoré ostali v ich zničených domoch.

K výzve sa pridali aj viaceré gastro zariadenia, ktoré sú ochotné poškodeným poskytnúť stravu celkom zadarmo. Ľudia v skupine ponúkajú aj možnosť bezplatného ubytovania. Zriadený bol aj transparentný účet, na ktorý môžu ľudia posielať finančné prostriedky poškodeným rodinám. Pomoc samozrejme ponúka aj samotné mesto Prešov.

Obyvatelia a rodiny z bytového domu na Mukačevskej ulici, ktoré museli pre výbuch a požiar opustiť svoje byty, môžu…

Gepostet von Mesto Prešov – Oficiálna stránka am Freitag, 6. Dezember 2019