Foto: Screen (Youtube.com)

Na súčasnej televíznej scéne je mnoho historických seriálov, avšak len málo z nich skutočne sleduje históriu tak ako by malo.

Dnes vám prinášame výber tých najlepších historických seriálov, ktoré skutočne vyobrazujú dané obdobie tak, ako v skutočnosti vyzeralo. Mnohokrát sa stáva, že perfektná historická dráma pohorí práve na tom, že sa nedrží udalostí v chronologickom poradí, prípadne si veci prikrášľuje.

Samozrejme, že v rámci deja je nutné zamerať sa najmä na fikciu. Teda v prípade, že seriál či film nerozoberá skutočné udalosti. Pokiaľ sa však striktne drží danej éry, do ktorej je zasadený, dokáže diváka ešte viac pohltiť.

X Company

ČSFD: 75%

IMDB: 7,5/10

X Company je seriál inšpirovaný skutočnými udalosťami z druhej svetovej vojny, ktorý Vám priblíži tajnú históriu vzniku špionážnych služieb. Päť nováčikov vytrhnutých z bežného života sa ocitne v prísne tajnom školiacom stredisku X na brehu jazera Ontario. Od elegantných hotelov až po vojnové zákopy na bojisku podstupujú jednu riskantnú operáciu za druhou. Sabotáže, bomby, zbrojenie, výcvik partizánov či dokonca atentáty, na to všetko sa musia pripraviť ak sa chcú stať tajnými agentmi. Na premiéru tohto seriálu sa môžete tešiť už zajtra, 1. mája o 21:00 na televíznom kanáli Epic Drama.

American Crime Story

ČSFD: 86%

IMDB: 8,5/10

Zaujímavý seriál z produkcie televízie Fox, sleduje priebeh najväčších kriminálnych udalostí v histórií Spojených štátov amerických. Prvá séria sa venovala O. J. Simpsonovi a niesla názov Ľud vs. O. J. Simpson. Notoricky známy príbeh hráča amerického futbalu svojho času, otriasol celým národom a v tomto seriáli je zachytený každý jeden podstatný moment kauzy. Súčasná séria sa venuje vražde módneho návrhára Gianniho Versace.

Vikingovia/ Vikings

ČSFD: 87%

IMDB:  8,6/10

Vikingovia nie sú historicky najpresnejším seriálom, pretože veľké množstvo udalostí sa tu odohráva na jednej kope vo veľmi krátkom časovom úseku. Čo je však dôležité je fakt, že seriál veľmi pekne a verne zachytáva život Vikingov a to, ako vyzeralo ich “prirodzené prostredie”. Seriál sleduje osud hlavnej postavy, vikinga menom Ragnar Lothbrok, ktorý sa podľa legiend pohyboval na hranici mýtov. Tento seriál je však skutočným unikátom, ktorý by mal každý fanúšik severskej mytológie vidieť.

Da Vinciho démoni/ Da Vinci’s Demons

ČSFD: 76%

IMDB: 8/10

Seriál ponúka alternatívny pohľad na život jedného z najväčších umelcov, vynálezcov a vedcov všetkých čias. Keďže o jeho živote nevieme tak veľa, ako by sme si priali, tvorcovia pri nakrúcaní seriálu využili značné množstvo fantázie. Napriek tomu je však seriál veľmi autentický a má skutočne pútavý dej. Pokiaľ vás zaujíma život tohto mysteriózneho génia, Da Vinciho démoni vás rozhodne uspokoja.

Impérium – Mafie v Atlantic City/ Boardwalk Empire

ČSFD: 88%

IMDB: 8,6/10

Seriál Boardwalk Empire je zasadený do prostredia historickej mafie, ktorá vyčíňala v kasínách amerického mesta Altlantic City. Príbeh vám poskytne pohľad na najvyššie, ale i najnižšie miesta gangov v tejto lokalite a priebeh ich bežných dní, ktoré by obyčajný smrteľník bežnými nenazval ani vo sne.

Vinyl

ČSFD: 81%

IMDB: 7,8/10

Seriál z produkcie geniálneho a legendárneho režiséra Martina Scorseseho sa odohráva v 70. rokoch a sleduje osud manažéra kapely Rolling Stones. Úžasný a drsný seriál vám ukáže, ako to vyzeralo v zákulisí najväčších rockových kapiel tejto éry a aj to koľko kokaínu sa spotrebovalo pri jedinom vystúpení. Zaujímavý a mrazivý pohľad na 70. roky vás donúti po prvej epizóde dopozerať túto minisériu do úplného konca.

Pozri aj: Títo herci sa preslávili na striebornom plátne, no presedlali. Najlepšie seriály s hviezdnym obsadením, ktoré rozhodne musíte vidieť

Tento článok vznikol v spolupráci s Viasat
0
Uložiť článok
Komentovať