Ilustračná foto: TASR - František Iván

Slovensko čaká výrazná zmena v počasí, ochladí sa a bude pršať.

Slovensko čaká v nasledujúcich dňoch výrazná zmena v počasí. Príde ochladenie a zrážky. Vo videu na sociálnej sieti o tom informovala meteorologička zo Slovenského hydrometeorologického ústavu Jana Čerbová.

V piatok (29. 7.) bude podľa jej slov na Slovensku polooblačno až oblačno. Dennú teplotu očakáva na úrovni 29 až 34, na severe 24 až 29 stupňov Celzia. „Zrážky budú na severe miestami, inde len ojedinele,“ spresnila.

Daždivý víkend

V sobotu (30. 7.) prinesie na Slovensko studený front výdatné zrážky a ochladenie. „Denná teplota sa očakáva na úrovni 21 až 27, na juhu a najmä na východe 27 až 33 stupňov Celzia,“ priblížila meteorologička.

Ilustračná foto: TASR – František Iván

Už v sobotu ráno od západu až juhozápadu začne na našom území pršať, pričom zrážky môžu byť aj výdatnejšie, informuje portál iMeteo. Takisto môžeme očakávať aj búrky. Ak sa však vyskytne búrka, treba si dávať pozor na silný vietor. Sobotňajšia vlna zrážok bude cez naše územie postupovať od juhozápadu smerom k severovýchodu.

V nedeľu (31. 7.) má byť na Slovensku veľká oblačnosť až zamračené, na západe postupne premenlivá oblačnosť. „Zrážky budú na väčšine územia, na západe však budú ojedinele,“ uviedla Čerbová. Denná teplota vystúpi na 22 až 27, na severe na 17 až 22 stupňov Celzia. Rozfúka sa severný vietor s nárazmi až okolo 35 kilometrov za hodinu.

Návrat horúčav

Na území Slovenska tak spadne počas víkendu niekoľko desiatok milimetrov zrážok, čo sa dá v súčasnej situácii považovať doslova za vykúpenie. Otázkou ale podľa meteorológov je, kde tieto zrážky spadnú

Od horúčav si však príliš dlho neoddýchneme. Na pondelok (1. 8.) predpovedá meteorologička ubúdanie zrážok, zmenšovanie oblačnosti, a najmä postupný vzostup dennej teploty. V stredu (3. 8.) a vo štvrtok (4. 8.) môže denná teplota na juhu Slovenska dosiahnuť 30 až 34 stupňov Celzia.