Foto: Unsplash

Zmena nastane už v pondelok.

Na začiatku budúceho týždňa ovplyvní Slovensko výrazne tlaková níž, ktorá prinesie na naše územie silný vietor, výdatné sneženie a fujavicu, ktorá bude komplikovať situáciu najmä na severe krajiny. 

Ako v nedeľu informoval portál iMeteo, nad územím Slovenska sa od pondelka bude držať tlaková níž, ktorej stred sa bude nachádzať nad Škandináviou, no ovplyvní aj počasie v našej krajine.

Foto: archív TASR

Hlavným problémom bude najmä silný vietor, ktorý začne na Slovensku naberať na „obrátkach“ v pondelok na poludnie a postupne bude silnieť. Najsilnejšie nárazy vetra sa očakávajú v noci z pondelka na utorok. Vietor bude prítomný na celom území, no najvýraznejšie zasiahne horské oblasti a západné Slovensko.

Pozor na fujavicu

S vetrom prídu aj zrážky, pričom na západe sa očakáva výdatný dážď a na ostatnom území prevažne sneženie. Biela perina skomplikuje život šoférom najmä v Žilinskom a Prešovskom kraji vrátane Vysokých Tatier. Vzhľadom na vietor a sneh je v spomenutých krajoch veľkým rizikom tvorba snehovej fujavice, čo by malo motivovať šoférov k extra pozornosti.

Najnovšie články