Lukáš Mužla / / Veda
Ekológia a smartfóny, to sú trendy, ktoré sú súčasťou každodenného života posledných rokov. Tieto dve veci sa podarilo skĺbiť študentom gymnázia v Dubnici nad...

Ekológia a smartfóny, to sú trendy, ktoré sú súčasťou každodenného života posledných rokov. Tieto dve veci sa podarilo skĺbiť študentom gymnázia v Dubnici nad Váhom, ktorí sa o pár dní chystajú svoj vynález prezentovať na JA Veľtrhu podnikateľských talentov v Bratislave. O čo sa vlastne jedná? 

Pätica stredoškolákov z Dubnice nad Váhom prichádza na trh s technickou novinkou. Svoj projekt nazvali študenti 3DOCK. Jedná sa o dokovaciu (dobíjaciu) stanicu na smartfóny, vyrobenú v 3D tlačiarni z plne biologicky odburateľného materiálu (kukuričného škrobu). Ako prvá dokovacia stanica ponúka možnosť využívať váš smarfón aj počas nabíjania, a to práve vďaka sklonu, v ktorom smarfón počas nabíjania leží. Touto dokovacou stanicou predĺžite aj životnosť vášho zariadenia. Vďaka magnetickému konektoru totiž neničíte konektor na nabíjanie na vašom smartfóne.

dokovacia stanica 2
youtube.com

Študenti svoj projekt predstavia už tento utorok na akcii JA Veľtrh podnikateľských talentov v Bratislave a ak sa im podarí uspieť, postúpia na medzinárodnú súťaž do Švajčiarska. Vám však svoj projekt predstavia už dnes v nasledujúcom videu.

[youtube DuLpJtCaM6I 720 410]

Projekt MANSON JA nájdete aj na Facebooku a ktovie, čoskoro možno aj v elektro obchodoch…Komentovať (0)