zdroj: Huawei

Čo by ste si želali na Vianoce? Nový mobil, notebook či smart hodinky?

V rámci vianočnej Huawei hry vyrazila ešte pred lockdownom moderátorka Becca a cestovateľ Milan Bez Mapy do ulíc Bratislavy a Banskej Bystrice. Ich úloha bola hľadať skryté darčeky, aby nimi obdarovali svojich fanúšikov. Becca pri hľadaní navyše zažila poriadnu drámu – zachraňovala život neznámemu mužovi.

Cieľom hry bolo na základe skrytých indícií nielen nájsť novinky od Huawei, ale aj spoznať zaujímavosti slovenských miest. S lúštením hádaniek pomáhali influencerom aj fanúšikovia na sociálnych sieťach.

„Moji fanúšikovia boli skutočne super a  pomohli mi, keď bol napríklad názov nejakého stromu v latinčine, či sme netušili o ktorého nemeckého sochára v indícii ide. Nemala som poňatia, že F. X. Messerschmidt, autor tzv. škeriacich sa hláv, žil a zomrel v Bratislave. A doteraz som nevedela ani to, že do telefónu je možné pripojiť USB kľúč,” priznala Becca.

zdroj: Huawei

Dráma pri hľadaní

Prvá hádanka nasmerovala Beccu na bratislavskú železničnú Hlavnú stanicu. Tam sa stala svedkom nehody. Neznámy pán pri vystupovaní z autobusu spadol a ostal v bezvedomí. Becca neváhala ani chvíľu, zavolala záchranku a spolu s vodičom autobusu na ňu aj počkala. Našťastie, všetko dopadlo dobre. Keďže zásah pri neplánovanej nehode preveril jej pohotovosť, mohla ju využiť pri samotnej hre a hľadaní indícií.

Tie ju po celú dobu navigovali k bluetooth slúchadlám Huawei FreeBuds Pro, ktoré potlačia hluk podľa úrovne, akú si zvolíte. Tieto skutočne bezdrôtové slúchadlá bez akýchkoľvek káblov napokon objavila v diere v strope, a mohla nimi obdarovať troch vyžrebovaných fanúšikov. „Som naozaj rada, že som mohla niekomu spríjemniť Vianoce, bolo to zaujímavé, vtipné aj trošku náročné. Na rovinu priznávam, že som ešte nikdy pre žiaden darček nevynaložila také úsilie,“ dodala Becca na konci Vianočnej Huawei hry.

zdroj: Huawei

Milan a jeho 50-násobný zoom

 Aj Milan narazil pri svojej hre na komplikácie. Mal totiž nájsť záhradu v blízkosti Múzea SNP v Banskej Bystrici, ale tá bola zamknutá. Podľa inštrukcií sa potreboval dostať k údaju na ďalekej informačnej tabuli. Keďže jeho Huawei P40 Pro má výborné 50-násobné priblíženie, ľahko sa vynašiel a smartfón použil ako ďalekohľad. “Bola to naozaj originálna hra. Okrem toho, že som za pár hodín prešiel takmer celú Banskú Bystricu a ochutnal skvelé buchty, v ktorých bol zapečený PIN kód k jednej indícii, dozvedel som sa aj niečo nové o technologických vychytávkach – napríklad to, že 2K displej nemám hľadať na smartfóne, ale na notebooku,” pochvaľoval si Milan.

zdroj: Huawei

Na lúštenie indícií však nebol sám – aj jemu pomáhali instagramoví fanúšikovia, vďaka ktorým nakoniec v predajni elektroniky na okraji mesta objavil darček: smart hodinky Huawei Watch Fit, a to nie jedny, ale rovno tri kusy.

Môžu sa pochváliť napríklad animovaným trénerom, ktorého môžete spustiť priamo na displeji hodiniek. Majú tiež množstvo športových režimov, odmerajú tep, počet krokov, ale vedia napríklad aj zistiť spánkové návyky. A keďže vážia iba 34 gramov, obdarovaní fanúšikovia ich na ruke takmer nebudú cítiť.

PR článok Huawei
1
Uložiť článok
Komentovať