Foto: TASR - Ján Krošlák

Za prípravu vraždy matky a otčima ide Ildikó Polláková do väzenia na 11 rokov.

Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, odsúdil vo štvrtok Ildikó Polláková, ktorá mala pripravovať úkladnú vraždu svojej matky a otčima, žijúcich v Gbelciach (okres Nové Zámky), na trest odňatia slobody vo výmere 11 rokov. Dôchodkyňu Rozáliu S., ktorá jej mala pomáhať, súd spod obžaloby oslobodil.

Dôvodom bol spor o nehnuteľnosť, a teda zištný motív. Obidve ženy vinu odmietli. Rozsudok nie je právoplatný. Obžalovaná podala odvolanie voči vine aj trestu a rovnako i prokurátor, ktorý navrhoval prísnejšie tresty.

Dôkazy sú jednoznačné

Ako pred senátom konštatoval špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, vykonané dôkazy počas hlavného pojednávania preukázali, že obžalovaná Ildikó Polláková vraždu plánovala a Rozália S. jej radila a utvrdzovala ju v tomto zámere. Usvedčujú ich detailné prepisy telefonických odposluchov a záznamy zo sledovania.

Daniel Lipšic na spomínanom súdnom procese. Foto: TASR – Ján Krošlák

Komunikovali o mieste činu, vhodnom čase, nešlo o žiadne nezáväzné reči, ako tvrdí ich obhajoba. Prvej obžalovanej, ktorá je vo väzbe, navrhoval 20 rokov, dôchodkyni, ktorá je na slobode, desať rokov.

Obžalované na hlavnom pojednávaní využili svoje právo a nevypovedali. Čítali sa zápisnice z prípravného konania, kde trestnú činnosť popreli a vinu odmietli aj v závere procesu. Ich obhajcovia žiadali oslobodenie spod obžaloby.

Motívom konania obžalovaných mala byť snaha získať nehnuteľnosť. Najskôr mala Ildikó Polláková osloviť svojho známeho. Ten pred súdom potvrdil, že si u neho chcela objednať vraždu. Neskôr sa mala pokúsiť zavraždiť matku sama, keď bol jej otčim v nemocnici. Napokon oslovila muža, ktorý bol policajným agentom.

0
Uložiť článok
Komentovať