Tento príbeh ako z hororu poznáme asi všetci. Každý rok sa opakuje v takmer rovnakom znení. Správy o podozrivých bielych dodávkach a neznámych ľuďoch, ktoré často čakajú...

Tento príbeh ako z hororu poznáme asi všetci. Každý rok sa opakuje v takmer rovnakom znení. Správy o podozrivých bielych dodávkach a neznámych ľuďoch, ktoré často čakajú pri školách na deti a mladých ľudí, opakovane strašia obyvateľov Slovenska. Sú fámy o tajuplných únoscoch a obchode s orgánmi založené na skutočných prípadoch, alebo ide len o miestne legendy?

Podstata správ a oznámení, ktoré každoročne registruje aj polícia na Slovensku, je vždy rovnaká. Neznámi ľudia číhajú v bielej dodávke pred školami alebo v opustených uličkách a čakajú na nič netušiace obete. Strčia ich do auta a po unesených márne pátra polícia. Už ich nikto nikdy viac živých neuvidí. Obete sú odvezené na odľahlé miesto a usmrtené. Ich orgány alebo krv sú za obrovské peniaze predávané na čiernom trhu. Tento biznis má prekvitať v západnej Európe, ale aj Blízkom východe či Rusku.

Tri prípady za jeden mesiac

Posledný aktuálny prípad sa udial v maďarskej prihraničnej obci Rajka. Informoval o ňom denník Nový Čas 25. 2. 2016. Tri jedenásťročné školáčky sa v nedeľu korčuľovali a bicyklovali v obci. Na konci ulice v štvrti Green pri nich zastala červená dodávka s bratislavskou značkou. Neznámy muž hovoriaci po slovensky oslovil jedno z dievčat a vyzval ho aby nastúpila aj s kamarátkami do auta. Vraj je rodinný známy. Vydesené dievčatá utekali domov a všetko opísali rodičom. Starosta Vince Kiss o prípade informoval políciu. Oficiálny podnet na polícii však nikto nepodal, a tak vyšetrovanie nezačalo.

biela dodavka2
publicityworks.biz

Desivý prípad, ktorý vysielala televízia Markíza v Televíznych novinách 12. 2. 2016, je z obce Gbelany pri Žiline. Vystrašení obyvatelia, žiaci a učitelia údajne zaznamenali pohyb podozrivého veľkého bieleho automobilu. Dvanásťročnú Viktóriu počas cesty domov oslovil neznámy muž tmavšej pleti v bielej dodávke. Vydesenému dievčaťu sa podarilo utiecť. „Oznámenie sme si ihneď preverili a naďalej mu venujeme intenzívnu pozornosť,“ potvrdila polícia pre televíziu. Podrobné informácie o popise neznámeho muža, či evidenčné číslo dodávky však policajný zbor nemá.

Ďalšie pokusy o únos sa mali vo februári 2016 udiať aj na Hornej Orave. Pri Trstenej a Suchej Hore sa majú pohybovať dodávky s poľskými evidenčnými číslami. Traja neznámi muži sa násilím pokúsili uniesť už niekoľko ľudí z ulíc. Túto informáciu zverejnila na Facebooku 16. 2. stránka Priznania Trstenčanov. Údajne im tento hrôzu naháňajúci zážitok napísala jedna z obetí, ktorej sa podarilo z miesta činu utiecť. Polícia sa k týmto správam zatiaľ nevyjadrila.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )