Foto: facebook.com(Benjamin Ladraa)

Benjamina napadol muž, ktorý mu chcel roztrhať vlajku a pritom ho vyháňal preč z Európy.

Otrasný zážitok si zo Slovenska odnáša aktivista Benjamin Ladraa. Ten sa rozhodol, že sa vydá pešo na púť zo Švédska až do Palestíny. Trasu dlhú 4800 kilometrov si naplánoval aj cez Slovensko. A tu zažil na svojej trase aj stretnutie, na ktoré nebude v dobrom spomínať. 

Benjamin svojou púťou poukazuje na politickú situáciu v Palestíne. Svoj názor prezentuje aj palestínskou vlajkou, ktorú nosí so sebou. Keď sa ale presúval z Brna až do Bratislavy, cestou zažil nepekné stretnutie.

„Bol som napadnutý rozhnevaným mužom. Zastavil autom predo mnou a chcel mi roztrhať vlajku, no zastavil som ho. Choré na tom bolo, že v aute mal aj dcéru, ktorá sa na to, ako ma jej otec napadol, pozerala. Som zvedavý, aké hodnoty bude vyznávať, keď vyrastie. Som v poriadku a pokračujem vo svojej ceste“

Ako sa Benjamin vyjadril pre denník N, muž sa najprv zaujímal o to, o akú zástavu ide. Keď mu to Benjamin ozrejmil, muž sa mu zástavu snažil roztrhať, čo mu však Benjamin prekazil. Benjamina si muž pravdepodobne pomýlil s utečencom.

„Toto je Európa, choď domov“ kričal na neho muž zo Záhoria.

Neskôr sa Benjamin s celým incidentom zveril na facebooku, kde mu Slováci začali vyjadrovať podporu a ospravedlňovali sa za skratové a choré konanie muža.

Pozri aj:  Ak sa bude nabudúce niekto čudovať, prečo prichádzajú do Európy migranti, ukážte im toto

dennikn.sktopky.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)