Foto: Sedliacka Dubová /@martin_millers_murin (Instagram)

Slováci zvolili NAJ mesto a obec našej krajiny.

Desiaty ročník súťaže NAJ mesto a obec Slovenska pozná svojich víťazov. V internetovom hlasovaní si Slováci opäť zvolili najlepšie mesto a dedinu našej krajiny. Veľké úspechy zožalo najmä východné Slovensko. Zahanbiť sa však nedali ani ďalšie regióny.

Súťaž o NAJ mesto a obec Slovenska sa koná pravidelne už desiaty rok pod záštitou webstránky slovakregion.sk, ktorá súťaž organizuje. Internetové hlasovanie prebiehalo od apríla do októbra a zúčastnili sa ho ľudia zo všetkých kútov Slovenska. V minuloročnom hlasovaní bol titul NAJ mesto SR udelený Liptovskému Mikulášu. Prvenstvo v kategórii Naj obec získal v roku 2017 nekompromisne Halič. Celkové poradie minulého ročníka nájdete na tomto odkaze.

NAJ mesto Slovenska 2018

V súťaži NAJ mesto Slovenska za rok 2018 kraľovalo východné Slovensko. Absolútnym víťazom súťaže sa s počtom hlasov 23775 stal Sabinov. Na druhom mieste, v tesnom závese s rozdielom 784 hlasov, skončila Spišská Nová Ves. Prvú trojicu uzatvára Trnava. Liptovský Mikuláš, minuloročný víťaz, sa tentokrát nedostal ani do prvej desiatky a skončil na celkovom 13. mieste. Nájsť tu však možno napríklad Bardejov, Zvolen či Bojnice.

 1. Sabinov
 2. Spišská Nová Ves
 3. Trnava
 4. Púchov
 5. Bardejov
 6. Hlohovec
 7. Zvolen
 8. Prievidza
 9. Bojnice
 10. Levoča

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Dikoš (@peterdiky),

NAJ obec Slovenska 2018

Ocenenie NAJ obec Slovenska získala v tomto roku Sedliacka Dubová, ležiaca v okrese Dolný Kubín. Na druhom mieste skončili Smižany (okres Spišská Nová Ves), na treťom Nižná Olšava (okres Stropkov). Oproti ročníku 2017 bolo tentokrát hlasovanie oveľa tesnejšie. Minuloročný absolútny víťaz Halič získal viac ako dvojnásobok hlasov v porovnaní s druhým Vinodolom. Tentokrát delilo Sedliacku Dubovú a Smižany len niečo cez 1800 hlasov.

 1. Sedliacka Dubová (okres Dolný Kubín)
 2. Smižany (okres Spišská Nová Ves)
 3. Nižná Olšava (okres Stropkov)
 4. Spišské Tomášovce (okres Spišská Nová Ves)
 5. Nižná (okres Tvrdošín)
 6. Vydrná (okres Púchov)
 7. Terchová (okres Žilina)
 8. Dolné Orešany (okres Trnava)
 9. Dolná Krupá (okres Trnava)
 10. Ortuťová (okres Bardejov)
Foto: slovakregion.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )