Tetovanie sa v posledných dvoch desaťročia postupne stáva čoraz populárnejšou formou umenia. Nie je to iba o tom, že človek chce nosiť niečo „nakreslené“...

Tetovanie sa v posledných dvoch desaťročia postupne stáva čoraz populárnejšou formou umenia. Nie je to iba o tom, že človek chce nosiť niečo „nakreslené“ na svojom tele. Každé tetovanie má svoj význam, svoj príbeh a myšlienku, a to nielen pre toho, kto ho nosí, ale aj pre jeho autora. Tetovacích štúdií nájdete na Slovensku neúrekom, no niektoré z nich sú výnimočnejšie ako iné. Jedným z nich je celkom určite aj Bodliak, ktorý nie je len tetovacím štúdiom. Je to miesto, kde umelci odovzdávajú svoje srdce ľuďom, ktorí toto miesto navštívia.

Bodliak nie je len o tetovaní, je o ľuďoch. Je o umelcoch, ktorí sa týmto spôsobom vyjadrujú, rozdávajú ľuďom radosť a ich samých táto práca napĺňa, pretože do nej môžu vložiť celé svoje srdce. Na tomto mieste však nehľadajte len tetovanie. Bodliak sa venuje taktiež piercingu a microdermalu, teda akémusi pseudopiercingu, ktorý sa umiestňuje na miesta, kde by sa tradičný piercing len veľmi ťažko zahojil.

Umelci z Bodliaku sa však venujú aj netradičnejšej forme skrášľovania ľudského tela, a to scarifikácii, teda zjazvovaniu. Podobne ako tetovanie či vkladanie predmetov do kože (piercing), aj zjazvovanie patrí k pradávnym spôsobom skrášľovania ľudského tela. Aj keď sa dnes mnohým zdá táto forma umenia už trošku „cez“, iní sú zas zjazvovaním unesení. Ľudia sú rôzni, a práve to robí svet krajším a pestrejším…

Tím Bodliak a ich tvorba

Bodliak tvoria momentálne traja ochotní a láskaví umelci, z ktorých každý sa venuje tak trošku niečomu inému. Každý má svoj vlastný štýl, svoj vlastný pohľad na umenie a svoj vlastný príbeh, ktorý ho do Bodliaku privial. Nech sa páči, zoznámte sa s Andreou, Mirkou a Petrom a ich jedinečnou tvorbou.

Spoločné fotografie, ktoré si pre nás členovia Bodliak-u pripravili, nafotil fotograf Michal Cilc.

,

Andrea

Andrea, som tá, čo sa dlho hľadala a našla. 

V Bodliačiku sa venujem tlmočeniu medzi svetským svetom a svetom umelcov. Usmerňujem tok, aby sa všetko točilo, ako má. Aplikujem piercing, baví ma na ňom neustále zdokonaľovanie sa a posúvanie hraníc možností. V mojom srdci je zdobenie ľudského tela v prírode ručným tetovaním. Skryť do čiar to, čo bytosť potrebuje. Mojim poslaním je scarifikácia. Pomoc duši v príprave. 

bodliak - andrea a(7) foto helmet
foto: Michal Hellmet

Táto cesta mi bola daná. Nevybrala som si ju, ale s láskou a úsmevom na nej kráčam.

Prečo Bodliak? Pretože som zasiala semienko do zeme a tá rastlinka sa rozhodla vyklíčiť. Dnes sa týči k slnku…

Mirka

Venujem sa tvorivej činnosti už od malička. V súčasnosti kreslím, maľujem obrazy, tvorím rôzne šperky, dekorácie, maľujem na textil. Skúšala som rôzne výtvarné techniky, ale umenie tetovať je predsa len niečo iné. Je to osobnejšie dávať do návrhu a samotného tetovania kúsok seba. Človek bude tvoj „výtvor“ nosiť celý život. Milujem zvieratá a prírodu. Sú to najčastejšie motívy v mojej práci. Tetovaniu sa venujem niečo vyše roka. Vždy sa mi toto remeslo páčilo, ale všetko sa vyvíjalo postupne.

A prečo Bodliak? Lebo je to zoskupenie ľudí s podobným zmýšľaním, vážiacich si prírodu, umenie a originalitu.

Peter

Som samouk večne hľadajúci hranice svojich možností. Aktívne sa venujem akvarelu, pastelu, plastikám, grafike a maľbe na plátne a na tele. Výtvarnej činnosti sa venujem od ranej mladosti. Vo svojej tvorbe sa snažím sprostredkovať (ne)priamy dotyk s tým, čo častokrát nedokážeme racionálne pochopiť, ale čo v nás vyvoláva tie najsilnejšie a najvznešenejšie emócie.

Vedený prírodou nachádzam v nej nevyčerpateľný zdroj energie a inšpirácie. Tetovaniu sa venujem už 17 rokov. Bodliak som si vybral kvôli luďom, atmosfére, filozofii a prístupu, ktorá je totožná s mojimi zásadami a predstavami o priaznivom pracovnom kolektíve. Navzájom sa dopĺňame, inšpirujeme a komunikujeme o všetkom, čo nám leží na srdci.

Bodliak je zoskupenie umelcov. Duší láskavých, tvoriacich a pripravených byť tu pre ľudí. Kráčajú svojou cestou a na nej prijímajú to, na čo sú predurčení.

Ak sa vám zapáčila myšlienka spoznať týchto ľudí a chceli by ste tetovanie práve od nich, určite ich neváhajte kontaktovať. Ich dielňu nájdete v Žiline na Mariánskom námestí 21. Viac o celom projekte, ďalšie fotografie a kontakt nájdete na ich webovej stránke či Facebooku, kde im môžete podarovať aj svoj like.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )