foto: Instagram (@bodatattoo, @richie_bumpkin)

Ďalšia nedeľa, ďalší Slováci na Instagrame.

Po tom, čo sme sa v minulých dieloch „Slováci na Instagrame“ pozreli na cestovateľov či fotografov, ktorí ti ukážu krásu ženského tela v štipľavých polohách, tu máme ďalší diel. Tentokrát sa zameriame na tatérov. Aj keď sme už jeden článok o slovenských či českých tatéroch mali, v tom dnešnom sa zameriame na Instagram – veď práve táto sociálna sieť je dnes obľúbenou platformou u mladých ľudí. 

Pre týchto ľudí je tetovanie vášňou. Snažili sme sa vybrať tých najlepších a zároveň najsledovanejších. Musíte však uznať, že na Slovensku je mnoho tatérov, ktorých práca je skutočným umením, presvedčili sme vás o tom aj v našom predchádzajúcom článku. Pozrite si však prácu ďalších tatérov, a možno sa aj na základe nášho rebríčka rozhodnete pre toho svojho.

Samuel Potuček, @samuel_potucek

Samuel už má svoje „neskromné“ miesto vo svete tetovania, dokázal totižto povýšiť tetovanie na skutočne hodnotné umenie. Svojou realistickou tvorbou, prepracovanou do poslednej bodky, zaujal aj za hranicami Slovenska, odkiaľ si odniesol už niekoľko cien. K tetovaniu sa dostal už počas strednej školy a hneď vedel, čo chce robiť. Pozri si jeho tvorbu a presvedčíš sa sám.

Tomi Grbavčic, @tometattoo

Tomi sa na Slovensku preslávil najmä ako osobný tatér známych osobností šoubiznisu. Tak isto, ako Samuel, aj Tomi začal tetovať už na strednej škole. Jeho špecializáciou sú farebné tetovania, ktoré sú skutočne rozprávkové, no kombinuje rôzne štýly, ako realistický a abstraktný. Ak stále nemáš konkrétnu predstavu o svojej budúcej kérke, Tomi ti tvoj vysnený motív jednoducho dopodrobna navrhne, pretože kreslí ako boh. Každá jeho práca je unikát a môžeš si byť istý, že nikto po ulici nebude kráčať s podobným kúskom na tele. Veď si pozri jeho Instagram.

Špendlo, @spendlotattoo

Opäť jeden z tatérov, ktorý má vďaka svojmu špecifickému štýlu na svojom konte mnoho medzinárodných ocenení. Realizmus, abstrakcia či akvarel. To všetko nájdeš v jeho rukopise, ktorý sa však len veľmi ťažko opisuje slovami. Ak však máš slabosť na zvieratá, rozprávkové postavičky či pestrofarebné motívy, Špendlo je určite správna voľba.

@bodliak_tattoo

Prečo sme do tohto rebríčka zaradili práve toto štúdio, ktoré má na svojom instagrame „iba“ vyše 2-tisíc follows? Pretože je to jedno z najvýznamnejších štúdií na Slovensku. To potvrdzuje aj ich fanúšikovská základňa na Facebooku, kde majú skoro 330-tisíc lajkov. Presne pre to sme ich zaradili aj do tohto článku. A Bodliak nie je len o tetovaní, je o ľuďoch. Je o umelcoch, ktorí sa týmto spôsobom vyjadrujú, rozdávajú ľuďom radosť a ich samých táto práca napĺňa, pretože do nej môžu vložiť celé svoje srdce. Na tomto mieste však nehľadajte len tetovanie. Bodliak sa venuje taktiež piercingu a microdermalu, teda akémusi pseudopiercingu, ktorý sa umiestňuje na miesta, kde by sa tradičný piercing len veľmi ťažko zahojil. Viac o nich sa dozvieš v našom staršom rozhovore alebo na ich Instagrame či Facebooku.

Boďa, @bodatattoos

Trenčianska tatérka, ktorej tetovania sú niečím špecifické. Sú čierne, v štýle Dot work, kde každá dokonalá linka vynikne. Raz za čas sú doplnené o ďalšie farby, čo iba pridáva jej osobitému štýlu. Veď si prezri jej Instagram.

Richard Santay, @richie_bumpkin

Richard je skúsený Slovák, ktorý pôsobí v Trnave, kde má svoje vlastné tetovacie štúdio. Ako sám píše na svojej stránke: „Sám seba vidím ako niekoho, kto robí veci, ktoré má rád. Maľba, kresba, grafika a tetovanie. Mojou hlavnou inšpiráciou je môj domov, moja priateľka a naše domáce zvieratá.“ Ver tomu, že svojim farebným štýlom ťa dostane.

BONUS: Bára Cielecká, @duhovka

Dúhovka. Jeden z našich absolútnych favoritov, aj keď nie je zo Slovenska. Bára začala tetovať len pred 3 rokmi no dnes je mimoriadne už vyťažená. „Predtým som stále maľovala abstraktné veci a bolo pre mňa jedinečné zistiť, že sa to dá robiť na tele,“ vyjadrila sa pre portál Konbini. Dúhovka sa venuje ručne robeným tetovaniam, pri ktorých má absolútne voľné ruky. „Chcem dať ľuďom moju pozitívnu energiu a lásku,“ dodala. Presvedč sa sám, jej tvorba ťa dostane určite tak, ako nás.

Pozri aj: Slováci na Instagrame: Títo fotografi ti ukážu ženské telo v štipľavých, no o to krajších polohách. Dokážu ti, že fotiť akty je umenie

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )