Foto: GMP Rochdale (Facebook)

Policajti z Manchestru musia riešiť ozaj bizarnú situáciu.

Mladík z Britských ostrovov ukradol auto, natankoval bez zaplatenia a následne sa mesiace ukrýval. Keď ho polícia z Manchestru konečne našla, príslušníci zboru nemohli uveriť vlastným očiam, k akému spôsobu skrývania sa 18-ročný páchateľ podujal.

Joshua Dobson má 18 rokov a aktuálne je jedným z „najpopulárnejších“ mladíkov na Britských ostrovoch. Mladík z mesta Rochdale, ktoré sa nachádza približne 22 kilometrov severne od Manchestru, sa pred pár mesiacmi zapríčinil o dvojnásobný zločin.

Ilustračná foto: Pexels

V máji 2022 totiž ukradol auto, ktoré následne šoféroval bez vodičského oprávnenia. Aby toho nebolo málo, na čerpacej stanici si naplnil nádrž a odišiel bez zaplatenia, informuje LAD Bible. Zodpovedné policajné oddelenie tak ihneď začalo pátranie s cieľom dolapiť mladého zlodeja.

Mladík sa napchal do plyšového medveďa

Policajti z mesta Rochdale, ktoré patrí do okresu Greater Manchester, sa na adresu 18-ročného zločinca vydali v júli, pričom po vstupe do jeho príbytku ostali na chvíľu šokovaní.

Ako opisuje policajnú výpoveď aj portál LAD Bible, strážcovia zákona našli v byte len veľkého plyšového medveďa. Nič by nebolo až tak zvláštne, keby neživá hračka v podobe zvieraťa nedýchala.

Foto: GMP Rochdale (Facebook)

Policajti si ihneď všimli netradičné pohyby a keď odstránili z hlavy myšlienky na film Ted o živom plyšovom medveďovi, pristúpili k hračke bližšie. A môžete trikrát hádať, kto sa v skutočnosti vo vypchatom tele skrýval.

Nasledujúce mesiace strávi za mrežami

„Joshua Dobsona (18) z mestskej časti Spotland sme hľadali po tom, čo v máji ukradol auto a v ten istý deň nezaplatil za palivo. Keď sme ho išli zatknúť, naši dôstojníci si všimli veľkého medveďa, ktorý dýchal. Následne potom sme našli Dobsona ukrytého vo vnútri,“ znie vyjadrenie na Facebooku polície v Rochdale.

Foto: GMP Rochdale (Facebook)

Joshua tak, po ozaj originálnej a úsmevnej, skrývačke skončil v rukách polície, ktorá mu nasadila putá a „napchala“ ho na 9 mesiacov do väzenia.