io9.gizmodo.com

Lukáš Mužla / / Veda
Na chvíľu zahodíme všetky predsudky a homofóbme názory. Tento článok nemá presadzovať žiadny názor a ani nikomu nebrať ten jeho. Preto ho prosím berte...

Na chvíľu zahodíme všetky predsudky a homofóbme názory. Tento článok nemá presadzovať žiadny názor a ani nikomu nebrať ten jeho. Preto ho prosím berte len ako výsledok vedeckej štúdie. Tá hovorí o tom, že skutočnú sexuálnu orientáciu človeka možno vyčítať z jeho očí. Oči sú impozantným orgánom ľudského tela a skrývajú mnohé tajomstvá. Vieme z nich vyčítať emócie, no aj slová, ktoré netreba vysloviť a podľa vedcov aj sexuálnu orientáciu.

Či už ste heterosexuáli alebo homosexuáli, to je úplne jedno. Ľudia sú všelijakí a treba ich rozhodnutia rešpektovať. Pravdu však povedia oči človeka. To hovorí štúdia odborníkov, ktorá sa zamerala práve na tento orgán ľudského tela, ktorý o nás vždy povie pravdu.

lgn1437994875.site-fusion.co.uk
lgn1437994875.site-fusion.co.uk

Kľúčom k pravde sú zreničky. Tie sa rozširujú a znovu zužujú pri rôznych podnetoch, ako napríklad svetlo či užitie niektorých drog. Aktivitu však vykazujú aj pri sledovaní erotických záberov. A práve na toto sa odborníci pri výskume sexuality zamerali.

bt-images.net
bt-images.net

Podľa výsledkov psychológov z Cornellskej univerzity vás vaše zreničky vždy „prezradia“. Keď sa muž heterosexuál pozrie na obrázok povedzme nahej ženy, jeho zreničky sa rozšíria. Ak je však homosexuál, rovnakú reakciu dostane pri pohľade na nahého muža. Aj keď o tom človek nemusí priamo vedieť, jeho mozog automaticky ukáže, kto ho v skutočnosti priťahuje.

io9.gizmodo.com
io9.gizmodo.com

Rozšírenie zreničiek je niečo, čo človek nedokáže ovplyvniť. Práve preto sa psychológovia zamerali na tento prejav záujmu. Sexuálne vzrušenie, ktoré totiž doteraz pri výskumoch pozorovali, ľudia dokážu potlačiť, no oči vždy povedia pravdu. Rozšírenie zreničiek nie je len ukazovateľom sexuálnej atraktivity. Naše zreničky sa nám rozšíria pri pohľade na všetko, čo náš mozog vyhodnotí ako príjemné…

datingtips.richwomen.org
datingtips.richwomen.org

Výskum, ktorý odborníci previedli, bol vykonaný na vzorke 165 mužov a 160 žien. Medzi nimi sa nachádzali heterosexuáli, bisexuáli a aj homosexuáli. Každý mal pri experimente rovnaké svetelné podmienky, aby sa eliminovalo rozšírenie zreníc kvôli nedostatku svetla. Dobrovoľníkom púšťali rôzne erotické videá a z analýzy ich zreníc vyvodzovali tieto výsledky.

danoah.com
danoah.com

U mužov boli výsledky jasné. Heterosexuálov sexuálne vzrušoval pohľad na ženy, homosexuálov na mužov. Bisexuálom to bolo jedno, na oba podnety reagovali viac-menej rovnako. Ženy sú však komplikovanejšie. Homosexuálky síce vzrušoval pohľad na ženy, no heterosexuálky reagovali takmer rovnako na obe pohlavia. Odborníci si to nevedia celkom dobre vysvetliť a zatiaľ vyslovili len niekoľko teórií, ktoré sa však doposiaľ nepodarilo potvrdiť. Výsledok je však veľmi zaujímavý.

U mužov a homosexuálne orientovaných žien je spojitosť medzi rozšírením zreníc a sexuálnym vzrušením jasná. U heterosexuálnych žien to však také jasné nie je. Čo myslíte, prečo je tomu tak?

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), livescience.com

0
Komentovať (0)