Foto: YouTube.com/Queen Official

Is this the real life?

Áno, je. Ikonický videoklip ešte legendárnejšej rockovej skupiny Queen pozná azda každý. Kultová a najznámejšia skladba v histórii – Bohemian Rhapsody – si fanúšikov získala aj po minuloročnom úspechu rovnomenného celovečerného filmu, ktorý mapoval príbeh Freddieho Mercury a skupiny Queen. No a videoklip k nej taktiež.

Má takmer 45 rokov a na svete (veríme) neexistuje nikto, kto by ho nepoznal. Ikonický videoklip skupiny Queen k jednej z najslávnejších piesní všetkých čias láme rekordy aj desiatky rokov od svojej premiéry. Pôvodne promo videoklip sa, pochopiteľne, stretol s ešte väčším úspechom počas uplynulého roka, keď kiná po celom svete valcovala snímka Bohemian Rhapsody. Tá mapovala nielen vznik kultovej skladby, ale aj príbeh jej tvorcu – Freddieho Mercuryho a jeho kapely.

Po mnohých úspechoch si slávna Bo Rhap nedávno pripísala na konto ďalší nemalý úspech, informuje hudobný magazín NME. Vďaka streamovacej platforme YouTube sa stala prvým videoklipom vytvoreným pred érou 90s, ktorý prekonal magickú hranicu 1 miliardy zhliadnutí.

Hudobné video k slávnej piesni skupiny Queen je na YouTube pritom od 1. augusta 2008.

Miliardu oslávia novými videoklipmi

Veľký míľnik plánujú zostávajúci členovia kapely, gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor, osláviť vo veľkom priamo so svojimi fanúšikmi a vskutku originálnym spôsobom. Rockoví velikáni podľa magazínu NME spúšťajú kampaň s názvom You Are the Champions, ktorá umožní fanúšikom zahrať si v troch nových videoklipoch k trom najznámejším piesňam Queenu.

„Sme poctení, že Bohemian Rhapsody sa podarilo pokoriť miliardovú hranicu na YouTube. Chceli by sme teda poďakovať naším úžasným fanúšikom a osláviť s nimi tento míľnik vytvorením troch nových hudobných videoklipov k naším piesňam. S nimi v hlavnej úlohe,“ povedali May a Taylor médiám.

Roger Taylor a Brian May na pľaci pri nakrúcaní filmu Bohemian Rhapsody. (Foto: MovieStillsDB)

Kampane sa pritom môže zúčastniť ktokoľvek – od spevákov, cez hudobných inštrumentalistov až po tanečníkov a vizuálnych umelcov. Stačí zájsť na web YouAreTheChampions.com a zistiť si viac informácií, ako sa zapojiť a najmä vyhrať šancu byť v nových videoklipoch ku skladbám Bohemian Rhapsody, Don’t Stop Me Now a A Kind of Magic.

Pôvodný videoklip k Bohemian Rhapsody vznikol len v priebehu štyroch hodín 10. novembra 1975. Náklady na jeho výrobu údajne nepresiahli hranicu 4500 libier (zhruba 5013 eur). Režisérom hudobného videa bol Bruce Gowers, ktorý stál aj za koncertnými zábermi v predmetnom klipe. Najväčšie slovo pri réžii však nemal spomínaný režisér, ani nikto z prítomného štábu (za kamerou stál Barry Dodd a asistent réžie Jim McCutcheon). O tom, ako bude klip vo finále vyzerať vo veľkom rozhodovala práve kapela na čele s Mercurym.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )