independent.co.uk

Matej Mensatoris / / News
Nie každému sa podarí prežiť vlastný pohreb.

Smrť je neoddeliteľnou súčasťou našich životov a nikdy nevieme kedy príde. Ak príde v pokročilom veku, je to vždy o trochu znesiteľnejšie, ako keď postihne mladého človeka. No niekedy ani smrť nemusí byť jednoznačná. Keď v indickej dedine viezli mladého tínedžéra na jeho pohreb, stalo sa niečo, čo nikto zo smútočného sprievodu nečakal. 

Keď 17 ročného Kumara Marewada napadol pes, nikto si spočiatku nemyslel, že uhryznutie bude mať taký zlý priebeh. Túlavý pes ale Kumarovi do rany zaniesol infekciu, ktorá napadla celé telo. V kritickom stave a vo vysokých horúčkach bol prevezený do nemocnice, kde bol ihneď napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a boli mu zabezpečené jeho životné funkcie. Jeho stav sa však vôbec nezlepšoval, práve naopak a infekcia sa ďalej agresívne šírila. Lekári sa preto po rozhovore s rodinou rozhodli, že Kumara odpoja od prístrojov a prevezú ho domov, aby posledné chvíle života prežil v kruhu svojej rodiny.

„Rozhodli sme sa vziať Kumara domov po tom, čo nám lekári povedali, že jeho šance na prežitie sú nulové,“ uviedol Kumarov bratranec Sharanappa Naikar.

Po určitej dobe, keď už bol Kumar doma, prestal sa hýbať a rodine sa zdalo, že ani nedýcha. Keďže všetci očakávali jeho smrť, celá rodina bola presvedčená o tom, že toto bola jeho posledná chvíľa v živote. Začali teda vybavovať pohreb.

flickr.com

Pohreb sa konal na druhý deň. Pri prevoze na miesto posledného odpočinku, iba dva kilometre pred miestom, kde sa mal konať smútočný obrad však Kumar otvoril oči a začal hýbať rukami a nohami. Okamžite ho previezli naspäť do nemocnice. Tam teraz leží, no stále je v kritickom stave.

Podobné prípady sú zriedkavé, avšak stávajú sa. Najčastejšie sa udejú v rozvojových krajinách, kde vyhlásenie za mŕtveho neurčuje ohliadajúci lekár, ktorý dokáže odborne skontrolovať životné funkcie.

O tomto prípade však môžeme jednoznačne povedať, že Kumar doslova utiekol hrobárovi z lopaty.

Pozri aj: To, čo sa deje s ľudským telom po smrti človeka, je skutočne desivé

interez.sk (mmm), independent.co.uk
0
Komentovať (0)