Foto: Škoda

Model CITIGOe iV je lákavý najmä cenou, ale aj kvalitnou základnou výbavou.

Pri otázke obmedzovania využívania fosílnych palív v doprave sa za posledné roky tlačí do popredia najmä elektrifikácia. Elektrické autá sa stávajú čoraz dostupnejšie aj na Slovensku, veľké využitie nachádzajú najmä v doprave po mestách. Najnovší model automobilky Škoda je pritom cenovo dostupný pre širokú verejnosť.

Škoda včera na autosalóne v Nitre odštartovala svoju éru elektromobility na Slovensku. Predstavila svoj prvý elektromobil CITIGOe iV, ktorý je dostupný už od 17 590 eur, informuje spoločnosť v tlačovej správe. CITIGOe iV je menší automobil, ktorý je ako stvorený pre pohyb po meste. Má síce o čosi nižší dojazd ako konkurenčné modely, no Škoda dokázala cenu postaviť na bezprecedentnú úroveň.

Foto: Škoda

Plne elektrické CITIGOe iV má dojazd 253 kilometrov s maximálnym výkonom 61 kW. Pri výkone nabíjacej stanice 40 kW sa batéria automobilu nabije z 0 na 80% za jednu hodinu. Časť energie je však možné spätne získať aj rekuperáciou pri brzdení. Nižší dojazd vyvažuje prívlastok mestského vozidla a slušná základná výbava. Bližšiu špecifikáciu nájdete na webe spoločnosti Škoda.

Foto: Škoda

Atraktivita prvého plne elektrického modelu od Škody navyše stúpa vďaka nedávno avizovaným štátnym dotáciám na elektromobily. Ako podotýka portál Fontech, s maximálnou výškou dotácie, ktorú je od štátu možné dostať, 8000 eur, sa cena za CITIGOe iV dostane pod hranicu 10-tisíc eur. S výslednou sumou 9590 eur sa tak CITIGOe iV stáva jedným z najlacnejších elektrických modelov na trhu.

Najnovšie články