Foto: TASR - Pavol Zachar

Na proteste v Bratislave napadli kameramana Hospodárskych novín.

Štvrtkový protest proti pandemickým opatreniam trval od ranných hodín bez výraznejších problémov. Situácia sa zmenila podvečer, kedy demonštranti napadli novinára. Polícia nezasiahla s tvrdením, že situáciu má pod kontrolou. 

Vo štvrtok sa od ranných hodín schádzajú v centre Bratislavy stovky demonštrantov, ktorých cieľom je bojovať proti pandemickým opatreniam, očkovaniu či testovaniu proti COVID-19. Ako zaznelo aj počas tlačovej besedy organizovanej Polície Slovenskej republiky, protesty si okrem dopravného kolapsu v hlavnom meste nevyžiadali žiadnu ujmu na zdraví či živote. Situácia sa zmenila podvečer, kedy protestujúci napadli kameramana.

Kameraman Hospodárskych novín bol na mieste protestov niekoľko hodín, pričom celý čas vykonával svoju prácu prakticky bez povšimnutia okolia. V tom k nemu prišla skupina mužov, ktorá ho vyzvala, aby sa preukázal vizitkou. „Chceme podľa zákona, aby ste sa preukázali. Ukážte mi vašu vizitku. Máme generálny štrajk,“ povedal jeden z mužov. Podľa Hospodárskych novín to kameraman odmietol, skupina mužov mu tak oznámila, že mu kameru chcú zabaviť.

Nezaobišlo sa to bez vyhrážok a vulgarizmov

Po jeho odmietnutí odovzdať mužom kameru mu ju postriekali kečupom a pridali aj vulgarizmy. Zhoršujúca sa situácia napokon prinútila kameramana z miesta protestu utiecť. Počas incidentu po ňom ešte mali vykrikovať nadávky doplnené o ďalšie vulgárne vyjadrenia. Kečupe, neutekaj, kečupe. Kečupe, veď už idem za tebou,“ kričali za kameramanom.

 

0
Uložiť článok
Komentovať