Bratislavu trápi silný vietor, foto: TASR (Jaroslav Novák)

Slovensko trápi silný vietor.

Silný vietor dnes od rána trápi územie celého Slovenska. Pre väčšinu oblastí platí výstraha 1. stupňa, situácia je dramatickejšia na horách, v podtatranskej oblasti a na západnom Slovensku. Pred budovou Národnej rady silný vietor dokonca strhol vlajku Slovenskej republiky zo stožiara, ktorý dal postaviť predseda parlamentu Andrej Danko. 

Silný vietor, ktorý od rána trápi Bratislavu podľa portálu TV Noviny televízie JOJ strhol slovenskú vlajku zo stožiara, ktorý stojí pred Národnou radou od konca tohto leta. Vlajku na ňom slávnostne vztýčili 1. septembra počas dňa otvorených dverí. Koncom augusta sa hitom stala aj fotografia stožiaru, do ktorého počas silnej búrky udrel blesk.

Zlé poveternostné podmienky však spôsobujú aj ďalšie škody. Na Štefánikovej ulici v Bratislave spadol pre silný nárazový vietor strom na trolejové vedenie. Upozorňuje na to Dopravný podnik Bratislava s tým, že trolejbusové linky 207 a 212 sú odklonené. „Úsek Hodžovo námestie a okolie sme museli odpojiť od elektriny a trolejbus 6857, žiaľ, blokuje križovatku na Hodžovom námestí. Hasiči sú už na mieste,“ priblížil dopravca. V Bratislave pre silný vietor spadlo aj viacero stromov, na Podunajskej ulici strhlo z jedného domu strechu.

Bratislavu trápi silný vietor, foto: TASR (Jaroslav Novák)

Situácia je vážna aj v iných oblastiach Slovenska, pričom v Nitre došlo aj k smrteľnej nehode. Vietor zabil 14-ročného chlapca a zranil ďalšie deti. Polícia o tragédii informovala na sociálnej sieti, pričom najskôr hovorila o úmrtí 14-ročného dievčaťa. Obeťou však bol napokon chlapec. „V Nitre vplyvom silného vetra spadol strom na žiakov základnej školy na prechádzke. Na mieste zomrel 14-ročný chlapec. Ďalší žiaci sú zranení, jeden vážne,“ píše Polícia SR na svojom Facebooku. Polícia pre občanov zverejnila aj krízové odporúčania.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )