foto: interez.sk

Hlboká tlaková níž s menom Mortimer dorazila v plnej sile na Slovensko.

Na západe Slovenska dosahujú nárazy vetra takmer 100 km/h. Z hlavného mesta sú hlásené popadané stromy a obmedzená doprava MHD. Vietor postúpi ďalej na východ. Silné nárazy vetra sú však hlásené z celého územia Slovenska.

Silný vietor spojený s prechodom tlakovej níže Mortimer už postupuje cez Slovensko ďalej na východ. Na západ Slovenska prináša aktuálne nárazy vetra o rýchlosti takmer 80 km/h.

Vietor robí problémy aj v hlavnom meste, kde vyvrátil niekoľko stromov. Na Štefánikovej ulici spadol strom na trolejové vedenie a premávka trolejbusov tak bola obmedzená, následne museli byť presmerované. Najsilnejšie nárazy sú zaznamenávané v bratislavskej Ivanke, kde vietor fúka v nárazoch 79,2 km/h, na Kolibe je to 75,6 km/h. 

Spadnuté menšie stromy a konáre sú hlásené z viacerých oblastí Bratislavského kraja. Vietor miestami vyvracal aj strechy.

Silný vietor v hlavnom meste v pondelok zatiaľ spôsobil pád desiatich stromov. Pre TASR to povedala pracovníčka Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave. „Na Podunajskej ulici je odtrhnutá strecha,“ doplnila.

Vietor by sa mal počas najbližších minút až hodín rozfúkať postupne v celej Podunajskej nížine, no rozfúka sa postupne na celom území.

Vietor začne ustávať od 17-tej hodiny a okolo 20-tej hodiny by už nemal spôsobovať väčšie komplikácie.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )