foto: Valentina Nidelova

Michal Blaško / / Kultúra
Sisa Feher je jedno z najzaujímavejších mien, ktoré sa za posledný rok objavili na slovenskej a českej hudobnej scéne. S päťčlenným projektom Fehero Rocher vydala na jar debutový album Cirrus, ktorý svojou multižánrovosťou zaujal jazzových fanúšikov aj poslucháčov soulu či world music. Tento mesiac s ním talentovaná speváčka obíde až 15 miest na Slovensku a v Čechách.

Jazz, funk, blues, alternatíva, elektronika, hip hop, swing alebo ľudovky? Košická speváčka a multiinštrumentalistka plynule pláva všetkými spomínanými žánrami a autorsky sa realizuje až v piatich rôznych hudobných projektoch. Kvintet Sisa Feher & Fehero Rocher je momentálne najaktívnejší z nich, keďže koncom mája sa dočkal debutového albumu pod značkou Slnko Records.

Za svoju existenciu slovensko-česko-talianská formácia odohrala koncerty na United Islands of Prague, Besede u Bigbítu či pred Richardom Bonom, Esperanzou Spalding a Avishai Cohen Trio. Sisa Feher má rada nadžánrovosť, analogový zvuk, hudbu Deža Ursínyho ale aj slovanské ľudovky. Preto na jej albumovej prvotine nájdete popri jazzovo-bluesových skladbách napríklad aj interpretáciu nemeckej krautrockovej kapely Can zo 70. rokov.

[youtube MKtCPF1AmEE 720 410]

Na 15-koncertnú šnúru sa už podľa vlastných slov veľmi teší. Jej album totiž vyšiel tesne pred letom, nasledovali festivaly a teraz prišla konečne príležitosť vrátiť sa s novou nahrávkou do klubov. Sisu Feher budú na turné sprevádzať Antonín Dlapa (gitara), Miloš Klápště (kontrabas), Oliver Lipenský (bicie) a Federico De Vittor (piano).

ZOZNAM KONCERTOV:

04.11. Praha – Avoid Floating Gallery

11.11. Frýdek-Místek – Stoun

12.11. Veselí n. Moravou – Kafé v Kině

15.11. Žďár nad Sázavou – Zámek

17.11. Brandýs nad Labem – Egzyl Kino Klub

18.11. Kyjov – Pražirna

19.11. Nové Mesto n. Váhom – Blue Note

20.11. Trenčín – Lúč

23.11. Bratislava – Red Cat Cabaret

24.11. Lučenec – Franz

26.11. Brezno – Bombura

27.11. Bánska Štiavnica – Archanjel

02.12. Prešov – Christiania

03.12. Košice – Tabačka (+Longital)

04.12. Brno – Alterna

TS Slnko Records (Alexander Čerevka)


Komentovať (0)