(c) Alexander Brown

Michal Blaško / / Kultúra
    Hudobní kritici majú pre Selah Sue a jej úprimnú hudobnú tvorbu jednoducho slabosť. Aktuálny album belgickej divy žne úspech nielen u nich, ale i u fanúšikov....

 

 

Hudobní kritici majú pre Selah Sue a jej úprimnú hudobnú tvorbu jednoducho slabosť. Aktuálny album belgickej divy žne úspech nielen u nich, ale i u fanúšikov. Dôkazom sú vypredané koncerty takmer všade, kam Selah so svojou unikátnou charizmou a vydarenými skladbami príde. Slovenskí fanúšikovia sa na ňu môžu tešiť najbližšie už v pondelok 14. marca. V rámci európskeho turné Selah Sue zavíta aj do bratislavského Majestic Music Clubu.

Je to šialené – predstavte si, že 3 roky 4-krát v týždni spievate tých istých 12 skladieb…bolo to náročné obdobie. Takže už bol naozaj čas na nový album!”  hovorí Selah Sue na margo predošlého turné k svojmu debutovému albumu Selah Sue z roku 2011. Mala som v sebe veľa energie  na tvorbu nových vecí. Takže teraz sa veľmi teším, že už môžem vystupovať s novými skladbami,” prezrádza o novom turné k aktuálnemu albumu Reason.

„Na turné milujem ten pocit, keď sa vraciam do krajín, ktoré sú mi blízke a ktoré dobre poznám – Holandsko, Francúzsko  – tam sa cítim ako doma. Na druhej strane, celkom iný pocit je, prísť do krajiny, kde som nikdy nebola a objavovať ju. Úžasné bolo napríklad Poľsko – keď sme tam prišli prvýkrát, koncert bol vypredaný a prišlo až 4 tisíc ľudí. Je to nádherný pocit, keď vidíte z pódia ten dav, ktorý miluje vašu hudbu,” hovorí stále žiadanejšia speváčka, ktorá zabodovala koncom minulého roka  najnovším singlom Fear Nothing.

[youtube urEK23LO1D8 720 410]

Stále nosím so sebou veľa emotívnej batožiny”

Nová Selah Sue je viac naklonená k strednoprúdu, no stále ostáva sama sebou – rozprávačkou vlastných osobných príbehov a pocitov, zhudobnených tak intímne a zároveň tak globálne, že sa s ňou v okamihu každý fanúšik stotožní. Stále nosím so sebou veľa emotívnej batožiny”. Mám svoje ups & downs”, rovnako ako každý, ved tiež žijem život. Keď neustále cestujete a stretávate stále nových ľudí, prináša to veľa nových pocitov a inšpirácie.” Ako dodáva, jedným zo základných elementov inšpirácie pri tvorbe jej najnovšieho albumu Reason bol najmä pocit zodpovednosti vo všetkých svojich podobách.

Zrazu som si začala uvedomovať zodpovednosť. Vo všetkých smeroch. V osobnom živote. V práci. Zodpovednosť voči rodine, zodpovednosť voči fanúšikom, svojmu tímu. Som staršia a predošlé turné bolo dobrou školou. Naučilo ma tiež, ako mám pracovať so svojím hlasom a zžiť sa s pódiom. Okrem toho som sa naučila lepšie zvládať svoje extrémne emócie a využiť ich na dobré veci,”  prezrádza o zákulisí svojej tvorby, inšpirácie a života.

(c) Alexander Brown
(c) Alexander Brown

Môj cieľ? Robiť hudbu po zvyšok života.”

Mladá, 26-ročná hudobníčka (vlastným menom Sanne Putseys) a autorka hitov This World, Raggamuffin a Crazy Vibes je čerstvou a celkovo už 5-násobnou držiteľkou prestížnej flámskej MIA Award (Music Industry Awards) v kategórii  Best female solo artist. Ako však priznáva, na ocenenia a predaje si veľmi nepotrpí: „Samozrejme, že chcem, aby bol môj album úspešný natoľko, aby som mohla robiť turné, a aby som sa mohla živiť hudbou. Rozhodne ale nie je mojou ambíciou, byť napríklad jeden z piatich najpredávanejších umelcov alebo čosi také, to naozaj nie je môj cieľ. Ja len proste dúfam, že budem môcť robiť hudbu po zvyšok svojho života.” 

Hudbu Selah Sue, viac informácií o koncerte a súťaže o vstupenky fanúšikovia nájdu vo vysielaní Rádia_FM. 

Vstupenky na podujatie sú v predaji na webe Predpredaj.sk.

Cena vstupeniek v predpredaji je 30 Eur. Vstupné na mieste konania koncertu je 35 Eur.   

0
Komentovať (0)