Prievidzký rodák, nové hip-hopové meno na slovenskej scéne, Scero. Prednedávnom predstavil nový singel, chystá nový album. Čítaj rozhovor s ním. Na otázky odpovedal Scero....

Prievidzký rodák, nové hip-hopové meno na slovenskej scéne, Scero. Prednedávnom predstavil nový singel, chystá nový album. Čítaj rozhovor s ním.

Na otázky odpovedal Scero.

scero1

Na začiatok sa nám predstav. Ako si sa dostal k muzike, konkrétne k hip-hopu?

Takže, moje pravé meno je David a umelecké „ScErO“ a rapu som sa začal venovať v nejakých 13-14 rokoch. Už odmala ma hudba brala … a ešte aj biologického otca mám na Kube, takže tú hudbu mám asi aj preto nejak v krvi. Hlavne, ale keď som si začal ulietavať na prvých rapoch ako Wu Tang Clan, Cypress Hill, Biggie, Onyx, Gang Starr, tak som mal nejak tú potrebu sa vyjadriť tiež a prostredníctvom hudby je to pre mňa geniálna vec.

Ktoré témy ťa pri tvorbe textov zaujímajú najviac? Pri čom alebo kde ťa získavaš najviac inšpirácie na tvorbu?

Asi najviac mám rád riadne hlbokú myšlienku, baví ma písať v tretej osobe čiže v celku to zhrniem tak, že najviac milujem „Storytelling“. Inšpiráciu naberám z toho, čo prežívam ja a čo prežívajú moji najbližší a celkovo čo sa deje v dnešnej dobe.

Hudbu tvoríš tak isto sám, či máš na to „svojich ľudí“?

Beats mi robia producenti z Čiech, Slovenska a v podstate z každého kúta sveta, kde sa mi podarí zaujať svojou hudbou.

Čomu okrem muziky sa venuješ?

Rád si vo voľnom čase zajazdím na BMX, poriadny felling trip vlakom niekde za slnečného počasia.

Máš vonku prvé promo videá k skladbám. Znamená to, že plánuješ niečo komplexnejšie? Album?

Presne tak, robím album „Narodený z ohňa“  bude na ňom kopec namakaných producentov a dobrých hostí na featuringoch. Koncom marca by som to chcel dať von, tak hádam vše pôjde ako má a ako sa hovorí, že lepšie je nechať ovocie dozrieť potom chutí lepšie!

Album bude čisto iba o tebe, alebo plánuješ aj nejaké spolupráce s ostatnými umelcami?

Album bude sčasti viac o mne preto sa aj bude odlišovať od „Number One“ mixtapov, ale hostia na featuringoch tam budú tak či tak. Možem pár prezradiť : Hlas Reality, Donor, Natty Ryal, X-Ray, Gypse, Smajlo …

Vyjde aj po hlavičkou nejakého vydavateľstva alebo labelu, či to ideš riešiť na vlastnú päsť?

Zatiaľ som nerozmýšľal či to pod niekým vydám, ale určite je to fajn vec, keď  to klapne z nejakým vydavateľstvom alebo labelom. Niečo ešte očekujem a možno skúsim niekoho osloviť, hlavne, ak má niečo klapnúť, tak nech je to niečo poriadne a veľké.

Určite máš v pláne aj koncerty. Vieš nám prezradiť už nejaké mestá kde sa ukážeš? Poprípade s kým?

Jasné koncerty budú, chceme ísť Česko Slovenskú Tour, mestá takto vopred ešte neviem, ale určite všade tam kde nás pozvú, alebo kde to vybavím. Pár ponúk mám už aj teraz, takže verím že po albume bude toho veľa. Hrávať chcem na ten štýll, že Dj, drumer plus ja bude to porno, živý zvuk!

Pochádzaš z Prievidze. Ako vidíš scénu u vás, respektíve ako vnímaš celú slovenskú scénu? Sú veci, ktoré ťa naozaj zaujali z domácej scény? A čo tá zahraničná scéna, Česko a svet?

Tak rád si vypočujem kvalitnú hudbu, hudbu ktorá má hlavu a patu. Tu v Prievidzi je málo kvalitnej hudby, tá ktorá tu bola kvalitná, tak zanikla ale som rád, že sa po pár rokoch znovu na scénu vrátil starý dobrý „Hlas Reality“ s novým albumom „Jeden život, jeden hlas“. Z domácej scény si rád vypočujem Moju Reč, Zverinu, Vec-a, a z Čiech mám rád Ty Nikdy Label, PSH, Prago Union… a Ameriku nekomentujem to je samozrejmosť tam sa to zrodilo.

Vo svojom prehrávači máš iba muziku podobnú, tej tvojej, či sa tam objavia aj iné veci?

Všetko čo ma baví a čo sa dá počúvať, nie som zameraný čisto iba na rap. Tak isto milujem Reggae, Rock N Roll, Jazz, Soul … Rád si beriem inšpiráciu aj z iných hudobných štýlov.

Čo bys ešte rád odkázal? =)

Odkázať chcem len toľko, že aby ľudia aj naďalej čekovali, podporovali moju hudbu nech sa im rovnako darí v tom čo robia a hlavne pozdravujem svoju Family a Friends ! Ďakujem krásne za podporu ! ScErO

 

Najnovšie články