Foto: wikimedia.org, slovakia.travel.

Turecké Pamukkale pozná takmer každý. Vedeli ste však, že podobné miesto máme aj na Slovensku?

Určite ste už počuli o tureckom Pamukkale, travertínových terasách a kaskádach s minerálnymi prameňmi, ktoré ľudí zaujalo už v Antike. Kvôli takémuto miestu však nemusíte cestovať tisícky kilometrov až do Turecka. Travertínové kúpele, i keď oveľa menšie, nájdete totiž i na Slovensku. Počuli ste už o Santovke?

Santovka. Maličká obec v Nitrianskom kraji ležiaca asi 14 kilometrov od Levíc, v ktorej nežije ani 700 obyvateľov. Práve tu nájdete unikátne termálne kúpalisko s geotermálnou vodou nazvané Santovka Wellness. Santovská geotermálna voda spod zeme vyviera s teplotou 27°C a pre človeka má veľmi priaznivé účinky. Santovka pomáha najmä pri problémoch pohybového aparátu, srdcovo-cievneho systému, ale i pri liečbe reumatických ochorení a rôznych alergií. Okrem toho samozrejme ponúka poriadnu dávku relaxu na mieste, aké na Slovensku nenájdete.

Foto: slovakia.travel

Santovka 06/2009

V Santovke nájdete okrem „bežných“ – rodinného a plaveckého – bazénov i jedinečné miesta na relax. Sú nimi masážne travertínové vodopády a masážne trysky, kde svoje telo zregenerujete priamo pod prúdom napájaným z termálneho prameňa. Ďalším unikátom sú štyri sedavé travertínové bazény s neustále cirkulujúcou termálnou vodou, ktoré pripomínajú už spomínané turecké Pamukkale. Tieto slovenské „rímske kúpele“ pritom nie sú žiadnym nedosiahnuteľným luxusom. Celodenný vstup pre dospelú osobu stojí 6€ (každý pondelok 5€), čo je menej, ako si zaplatíte za niektoré menej atraktívne kúpaliská na Slovensku.

Pozri aj: Tajomný „tropický prales“ či „Plitvické jazero“. 10 úžasných miest z rôznych kútov Slovenska, kde môžete vyraziť počas posledných prázdninových víkendov

sant-wellness.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )