Foto: Youtube (Silent Warrior)

Na svete existuje mnoho ľudí, ktorí nepociťujú strach, milujú dobrodružstvo a sú nebojácni. No aj tí najodvážnejší majú svoje fóbie.

Tentokrát však nie je reč o fóbiách. Pretože je rozdiel medzi strachom a zdravým rešpektom. Austrálsky environmentalista Steve Irwin, ktorý bol známy pre svoje množstvo dokumentárnych filmov a ochranu životného prostredia. Umrel však veľmi zvláštnou smrťou, ktorej podľahol práve kvôli svojej najväčšej vášni. Počas natáčania jeho posledného filmu prišiel do styku s rajou, ktorá sa pravdepodobne cítila ohrozená a bodla ho priamo do srdca svojim chvostom.

Zistilo sa, že Steve nechcel mať nič spoločné s hrochmi. Jeden nezvyčajný záznam túto situáciu zachytil, keď sa Steve plavil po rieke v Zambii a narazil na celé stádo. Video bolo natočené v roku 2001. Dokumentarista obdivoval hrochy z bezpečnej vzdialenosti, keď sa odrazu začali dva samce biť o priazeň jemného pohlavia. V istom momente však dominantný samec obrátil pozornosť k Stevovi. Ten sa obrátil na kameramana so slovami: „Hej, s týmto nechcem mať nič spoločné.

Hovoriac o mužovi, ktorý sa nebojí zápasiť s krokodílmi a aligátormi, je skutočne prekvapivé vidieť, že má starosť o svoju bezpečnosť. Jeho žena, ktorá robila komentátorku situáciu objasnila tým, že hrochy sú veľmi teritoriálne. Keď sa zlučujú do skupín sú aj extrémne agresívne, to sa týka najmä dominantných samcov.

Je celkom pochopiteľné prečo sa k nim teda Steve priblížiť nechcel. Ako sme uvideli na začiatku, je rozdiel medzi strachom a prirodzeným rešpektom. O to smutnejšie je, že Steve Irvin zahynul tak tragickou smrťou. Jediným zvieraťom, ktorého sa skutočne obával bol papagáj. K tomu sa podľa jeho slov však vzťahovalo  niekoľko škaredých zranení, ktoré mu papagáje spôsobili. „Z nejakého dôvodu sa im nepáčim. Neustále ma hryzú, snažím sa s týmto strachom však bojovať.“

Pozri aj: 10 slávnych hercov, ktorí umreli počas natáčania. Vášeň z ich povolania sa im stala osudnou

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)