Foto: S Hudbou Vesmírnou

Mnoho vplyvných hudobníkov venovalo svoje peniaze na charitu či vedecký rozvoj. Skrátka spravili správnu vec. S Hudbou Vesmírnou ich od vás nechcú.

Čo spôsobí človeku väčšiu radosť ako to, že môže niekomu vyčariť úsmev na tvári. Zrejme aj mnoho ďalších vecí, no šírenie dobrej nálady a pozitívnej energie netreba zanedbávať. Príkladom nám ide trojica muzikantov, ktorí sa dali dohromady pri spoločnom štúdiu v Bratislave. Za dva roky sa ich popularita zvýšila rapídnym tempom a vyzerá to tak, že sa nehodlá zastaviť. 

Ich najúspešnejší singel dosiahol na Youtube už takmer 13 miliónov pozretí. Stali sa symbolom pre filozofiu, ktorú sami zastávajú. Šírenie mladosti. My sme mladých hudobníkov vyspovedali a teraz sa o nich môžete dozvedieť čosi viac. Na otázky nám odpovedala Dominika Morávková, ktorú okrem iného môžete poznať ako herečku. Objavila sa v Slovenskej rozprávke Johankino tajomstvo, alebo novom filme Terezy Nvotovej s názvom Špina.

Niečo bližšie o vás, ako jednotlivcoch, sa dá dočítať na oficiálnej stránke. Máte však príbeh, ktorý vás spojil dohromady? (S Hudbou Vesmírnou má mnoho verzií príbehu, ktorý ich spojil. Nám prezradili tento, avšak len oni sami vedia, kde je ukrytá pravda).

Vlastne sme sa dosť často pohybovali na jednej ulici. Všetci sme totiž študovali na Svoradovej. Raz sme sedeli na vrátnici a Sorizzo si vypisoval nejaké výplatné pásky, ja životopis a Marek si písal úlohu. Mali sme však iba jedno pero a tak sme si ho na 30 sekúnd požičiavali. Jeden niečo napísal, posunul ďalšiemu na 30 sekúnd a tak to išlo dookola. Až kým sme to nemali všetci hotové. Hovoríme si, aká krásna spolupráca, tak sme založili S Hudbou Vesmírnou.

okolo 18:00 na tomto stejdži!!! Bratislava, Kuchajda, je nám teplo!!! ☀️☀️☀️😶

A post shared by S Hudbou Vesmírnou (@shudbouvesmirnouofficial) on

Váš projekt je veľmi nezvyčajný. Poskytovať hudbu zadarmo je v dnešnej dobe vídané len zriedkavo. Čo pre vás predstavuje najväčšiu motiváciu?

Radosť, mladosť, veselosť, hudba a somariny, ktoré robíme. A asi najviac to, že naša tvorba je pre niekoho inšpiráciou a zdrojom úsmevu, prípadne dobrej nálady. Teším sa, že si rozumieme a že máme toľko vďačných fanúšikov.

Know-how na letný hit asi neexistuje. Z vašej tvorby však srší dojem, že túto teóriu máte v malíčku. Prisudzujete to niečomu? Prípadne máte na to odlišný názor?

Nerobíme pesničky s tým, že to bude hit. Keď sa nám páči nápad, melódia alebo klip – povieme si, že to bude pecka. Ale ktovie, či bude.

Šírite krásne pozitívne posolostvo. Dokáže to súčasné a miestne publikum doceniť?

Naozaj ma teší, ako to niektorí diváci vnímajú. Prišlo mi niekoľko správ, ktoré ma veľmi potešili a povzbudili v tom, čo robíme. Má to pre mňa veľký význam, ak dokážeme byť inšpiráciou aj pre niekoho ďalšieho.

K odpovedi sa pripojil aj Sorizzo

Priznám sa, že mňa fascinuje, koľko ľudí to dokáže oceniť. Ako vraví Dominika, denne si čítame správy, ktoré sú pre nás akousi „pečiatkou“, ktorá značí, že to, čo robíme, má zmysel a hlavne budúcnosť. Obzvlášť keď sme projekt založili len ako-takú prazvláštnu formu zdieľania našich myšlienok a nápadov. Mali sme dojem, že sú to veci, na ktorých sa rehoceme len my. Netušili sme, čo sa stane a koľko ľudí má podobný zmysel pre humor a nadhľad.

Ako trojica kreatívnych mladých ľudí máte ideálne vlohy na to, čo robíte. Je pre vás hudba primárnym projektom?

Dominika: S Hudbou Vesmírnou sa stáva jedným z mojich primárnych projektov popri Divadle Astorka Korzo ’90 a iných hereckých príležitostiach.

Sorizzo: Pre mňa je primárnym projektom všetko to, čo to kapela obnáša – vymýšľanie, komponovanie, natáčanie, cestovanie, hodiny telefonovania, smiech, chytanie sa za hlavu. Skrátka všetky dobré aj zlé veci tohto kolosu vytvárajú harmóniu, ktorá ma doslova napĺňa. Okrem toho točím aj videá na marketingové účely pre iných. Teraz už však len sekundárne.

Marek: Momentálne mi kapela zaberá väčšinu pracovného času. Pracujem však externe v divadle a nedávno som začal pracovať na nahrávaní svojej prvej audioknihy.

Križuje sa takýto nezávislý projekt so súkromným životom? Môže v istých prípadoch vytvárať prekážky?

Nesnažíme sa oddeliť prácu od súkromia. Práve naopak, hľadáme cestu ako prepojiť rodinu, prácu a zábavu. A darí sa nám to.

Cítite zásah do tvorby vďaka šou Zem spieva? Prípadne zasiahlo vás to nejako?

My by sme bez plánov asi neexistovali. Vždy máme nejakú víziu, kam smerujeme, z času na čas príde do cesty niečo, čo sme v plánoch ani nemali. A posunie nás to kúsok ďalej alebo trochu inam, ako napríklad aj Zem spieva. Máme jasný plán – koncertovať a tvoriť nové veci, popri tom sa však tešíme aj z nových príležitostí. Zem spieva je krásny projekt, som veľmi rada, že sme jeho súčasťou.

Hudobníkov môžete podporiť na sociálnych sieťach akými sú Facebook alebo Instagram. Najlepšie však spravíte, keď im preukážete svoju priazeň a necháte sa nakaziť pozitívnym myslením, mladosťou a úsmevom.

Pozri aj: Mladej slovenskej fotografke pózujú oddaní chlpáči na výnimočných záberoch. Jej láska ku psom sa preniesla do profesionálnej práce

Príbehy
0
Komentovať (0)