Vianoce sa blížia čoraz rýchlejšie. Aj vy sa tak tešíte ako ja? A máte už všetko nachystané? December prešiel ako voda. Každý deň si prechádzame...

Vianoce sa blížia čoraz rýchlejšie. Aj vy sa tak tešíte ako ja? A máte už všetko nachystané? December prešiel ako voda. Každý deň si prechádzame zoznam povinností. Aké darčeky ešte musíme nakúpiť, čo treba ešte napiecť, aby si pochutil každý člen rodiny. Rozmýšľate ešte stále, čo nové by ste tento rok na Vianoce mohli svojej rodine pripraviť?

Máme pre vás skutočne skvelý, rýchly receptík, ktorý si určite zamilujete. Banánovým krúžkom v kokose neodolá určite žiadny maškrtník.

banán v kokose 2
alasko.com

Čo potrebujeme?

Banány

Smotana na šľahanie

Strúhaný kokos

Stužovač do šľahačky (pre istotu, aby sa nám to náhodou nerozpadlo)

Potravinovú fóliu

Celý recept je veľmi jednoduchý, takže môžete pokojne zapojiť aj tých najmenších pomocníkov. Na rovnú podložku si rozložíme potravinovú fóliu, ktorú posypeme rovnomerne kokosom. Pomocou mixéru si vyšľaháme šľahačku spolu so stužovačom a pridáme na fóliu. Chce to trochu zručnosti, preto je najlepšie ak použijeme veľký plochý nôž alebo ten špeciálny, ktorým roztierate čokoládové polevy na koláčoch. Ošúpaný banán vložíme na začiatok fólie, odkiaľ začneme postupne rolovať.

banán v kokose1
coolinarika.com

Pokračovanie receptu nájdete na ďalšej strane…