Foto: Screen (Youtube.com)

Rusi majú obavy, napätá situácia v Sýrii v kombinácii s nevyspytateľným americkým prezidentom je hotovou rozbuškou.

Ruská národna televízia dokonca svojim divákom v priebehu vysielania odporučila to, aké jedlo si majú pripraviť v prípade Tretej svetovej vojny.

Tretia svetová vojna za dverami? Obyvatelia Ruska sa začínajú obávať. Po nedávnom chemickom útoku v Sýrii totiž americký prezident Donald Trump pohrozil vojenským útokom, ktorý by mal byť zameraný proti vláde Bašára Asada. Trump sa vyhrážal, že prezident Sýrie bude musieť za posledný útok poriadne draho zaplatiť. A servítku pred ústa si naozaj nebral. Na svojom profile na Twitteri obvinil dokonca ruského prezidenta Putina a Irán z podpory sýrskeho režimu.

Napätie medzi oboma krajinami by sa tak dalo krájať. Samozrejme, prípadný vojenský útok si najviac odskáču nevinní civilisti. Ako by sa zachovalo Rusko v prípade amerického útoku na Sýriu? Odpoveď na túto otázku zatiaľ nepoznáme. Obyvatelia krajiny si však hrozbu určite uvedomujú. O tom, že situácia môže byť vážnejšia, ako sa zdá pripomenula obyvateľom krajiny Ruská národná televízia, ktorá vo svojej relácii upozornila obyvateľstvo na možnosť Tretej svetovej vojny. Dokonca si prizvala aj expertov, ktorí radili, ako sa v danej situácii zachovať a čo si pripraviť v prípade potreby.

Tretia svetová vojna na spadnutie?

Foto: Pixabay

V prvom rade by mali mať obyvatelia Ruska po ruke poriadne zásoby jódu. Ten podľa expertov zabraňuje vplyvu radiácie na ľudský organizmus. Jód sám o sebe na prežitie nestačí. Bez jedla sa totiž nedá prežiť. Najideálnejšou surovinou, ktorú by si mali Rusi do bezpečnostného krytu vziať, je obyčajná ryža. Tá sa totiž neznehodnotí ani vplyvom vlhkosti a je ju možné bezpečne skladovať po dobu ôsmych rokov. Ďalej odporúčali ovsenú múku, ktorá vydrží 3 až 7 rokov.

Milovníkom slaných a sladkých jedál či mlieka tak neostáva nič iné, len poslúchnuť rady profesionálov. Experti tieto potraviny zakázali. Najdôležitejšou zložkou potravy by mala byť samozrejme voda. Človek dokáže podľa expertov prežiť na porciách konzervovaného jedla až 5 rokov. V prípade konzervovaných rýb sú to maximálne dva roky. Bez vody by to však nedokázal.

Propagačná show televízie, ktorá spadá priamo pod Kremlin, pokračovala ďalej. Podľa televízie sú Američania vystrašený viac ako obyvatelia Ruska. Po nástupe Donalda Trumpa totiž vzrástol predaj bezpečnostných bunkrov. Ako celá situácia dopadne a či naozaj stojíme na prahu Tretej svetovej vojny ukážu najbližšie mesiace.

Pozri aj: Katastrofický scenár v realite. Táto krajina bola celé dva dni bez internetu a nikto nevie prečo

dailymail.co.uk, Startitup.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)