Foto: Twitter (@Defense of Ukraine)

Polícia si je podľa hlavného regionálneho policajného vyšetrovateľa vedomá aj mnohých ďalších pohrebísk, odkedy začala vyšetrovať, aké zločiny boli spáchané v oblastiach Charkivskej oblasti pod ruskou kontrolou.

V ukrajinskom meste Izium po jeho oslobodení spod ruskej kontroly objavili masové pohrebisko so zhruba 440 hrobmi. Televízii Sky News to povedal hlavný policajný vyšetrovateľ v Charkivskej oblasti Serhij Bolvinov s tým, že všetky telá exhumujú a odvezú na forenzné vyšetrenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niektoré obete podľa neho zastrelili, iné zomreli v dôsledku ostreľovania a ešte mnohé telá neidentifikovali. Podľa Bolvinova je to jedno z najväčších pohrebísk v jednom oslobodenom meste.

Polícia si je podľa Bolvinova vedomá aj mnohých ďalších pohrebísk, odkedy začala vyšetrovať, aké zločiny boli spáchané v oblastiach Charkivskej oblasti pod ruskou kontrolou.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tiež oznámil, že v Iziume našli masový hrob a že sa tam začali potrebné procesné úkony. Podrobnejšie informácie by mali byť známe počas piatka.

„Zajtra budú v Iziume ukrajinskí a medzinárodní novinári. Chceme, aby svet vedel, čo sa skutočne deje a k čomu viedla ruská okupácia. Buča, Mariupoľ, teraz, žiaľ, Izium… Rusko necháva smrť všade. A svet musí vyvodiť pre Rusko zodpovednosť. Urobíme pre to všetko,“ uviedol Zelenskyj na platforme Telegram.