Foto: TASR/AP

Ruská armáda robí správnu vec, keď sa rozhodla zutekať pred ukrajinskou protiofenzívou, hovorí Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu oznámil, že ukrajinskí vojaci za tento mesiac opätovne získali pod kontrolu 2000 štvorcových kilometrov územia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zelenskyj dodal, že ruská armáda robí správnu vec, keď sa rozhodla zutekať pred ukrajinskou protiofenzívou. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Ruské ministerstvo obrany v sobotu oznámilo, že sťahuje vojakov z kľúčových častí východoukrajinskej Charkovskej oblasti, kde sa ukrajinským silám počas uplynulého týždňa podarilo dosiahnuť významný postup.

Foto: SITA

„Rusko ukazuje chrbát“

„Ruská armáda v týchto dňoch ukazuje to najlepšie, čo dokáže urobiť – ukazuje chrbát,“ povedal Zelenskyj vo videozázname, ktorý zverejnil jeho úrad. Útek je podľa jeho slov pre Rusov dobré rozhodnutie.

Ukrajinský prezident ešte vo štvrtok 8. septembra uviedol, že ukrajinská armáda od začiatku mesiaca od ruských síl získala naspäť 1000 kilometrov štvorcových územia, pripomína AFP.

Británia potvrdzuje zisky ukrajinskej armády

Británia v nedeľu uviedla, že ukrajinské sily za posledných 24 hodín pokračujú v dosahovaní značných ziskov v Charkovskej oblasti. Britské ministerstvo obrany vo svojej každodennej správe o situácii na Ukrajine na sociálnej sieti Twitter uviedlo, že Rusko pravdepodobne stiahlo svoje sily z Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny, avšak boje pokračujú v okolí miest Kupjansk a Izium.