Foto: youtube.com (B B)

Nový kanál bude určený primárne na detského diváka.

Základom finančnej stability RTVS sú koncesionárske poplatky, predpokladom rozvoja zasa zvýšené zdroje. V prezentácii Koncepcie riadenia a rozvoja RTVS a jej programovej služby na roky 2018-2022 to na utorkovom zasadnutí Rady RTVS deklaroval generálny riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník, ktorý v koncepcii spomína dosiahnutie spoločenskej zhody na spôsobe financovania RTVS do roku 2019.

Rezník ďalej predstavil rozšírenie ponuky televíznych kanálov RTVS o ďalšie dva a to Trojku a Štvorku. Kým Trojku už diváci poznajú ako stanicu, kde sa vysielal primárne šport, štvorka je zatiaľ neznáma. Tá by mala byť zameraná na detského diváka.

Ako uvádza portál medialne.etrend.sk, RTVS podľa programového riaditeľa Tibora Búzu začína s prípravou oboch nových televíznych staníc. „V súčasnosti vznikajú projektové tímy, ktoré budú mať nové kanály na starosti. Pri štvrtom kanáli je optimistický výhľad spustenie na Vianoce 2018, reálnejšie je však načasovanie o dva roky –  na Vianoce v roku 2019,“ uviedol. Zrejme skôr ako Štvorka by mala začať vysielať Trojka zameraná primárne na šport a publicistiku. J. Rezník už skôr avizoval zámer spustiť tento kanál k domácim majstrovstvám sveta v hokeji na jar 2019. Ak by sa to nepodarilo, počíta sa so spustením v roku 2020 k letnej olympiáde.

Štvorka ale nebude šírená klasicky, ale bude fungovať iba online, teda bude fungovať iba na internete. Týmto by sa mohli ušetriť finančné prostriedky, a tiež by sa RTVS viac priblížila mladej generácii, ktorá čoraz viac upúšťa od sledovania televízie klasickou cestou, ale volí jej sledovanie v online priestore. Počíta sa s tým, že Štvorka bude vysielať aj pôvodné rozprávky, ktorých má RTVS bohatý archív.

Aj keď je rozšírenie ponuky programov pre potenciálneho diváka vždy dobrou správou, nie sme si istí, či je zriadenie nových dvoch televízií správnym krokom. RTVS by sa skôr malo sústrediť zlepšenie už  fungujúcej Jednotky a Dvojky aj keď je pravda, že kvalita týchto staníc z roka na rok narastá.

Pozri aj: Neuveriteľné futuristické ilustrácie. Takto si Rusi predstavovali dnešný svet v roku 1960

TASR, etrend.sk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy