Foto: Instagram.com/RTVS_official

Fungovanie bankomatu v Dueli bolo pre divákov vždy zahalené rúškom tajomstva.

Vedomostná relácia Duel, ktorú vysiela verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska, sa na televíznych obrazovkách slovenských domácností drží so štvorročnou prestávkou už pomaly 18 rokov. Za tento čas sa v úlohe moderátorov objavili 4 rôzne tváre a nespočet súťažiacich. Jedna vec bola ale dlhé roky záhadou. RTVS sa preto rozhodla, že divákom ukáže, ako funguje.

Televízny kvíz Duel sa aj po rokoch teší veľkej diváckej obľube, čoho dôkazom je aj stabilná sledovanosť relácie. Aktuálne sa na obrazovkách Jednotky objavuje špeciál Duel šampiónov, v ktorom proti sebe so svojimi vedomosťami súperia tí najlepší účastníci z najlepších.

Ako funguje bankomat v Dueli?

Súčasťou relácie, ktorej sprievodcom je moderátor Gregor Mareš, v minulosti ju moderovali aj Janette Štefánková, Michal Ďuriš či Bibiana Ondrejková, je aj ikonický bankomat, z ktorého si víťazi Duelu vyberajú svoju výhru v bankovkách rôznych nominálnych hodnôt. Ako však tento prístroj, ktorý sa tvári ako atrapa, skutočne funguje a ako je možné, že výhercovi vždy po zadaní PIN kódu vydal správnu sumu, bolo pre fanúšikov relácie vždy záhadou. RTVS sa preto s Marešom rozhodli divákom ukázať pohľad do zákulisia.

Relácia Duel. Foto: RTVS

V najnovšom zverejnenom videu na sociálnych sieťach RTVS práve Mareš spomínaný bankomat otvára a divákom ukazuje jeho vnútro a aj priestor, odkiaľ vychádzajú bankovky. Dlhé roky si niektorí diváci totiž mysleli, že v rekvizite sa schováva člen štábu a peniaze výhercovi cez štrbinu vydáva on. Celé je to ale inak.

Foto: RTVS

Ako Mareš v humorne podanom videu vysvetľuje, nikto v bankomate zatvorený nie je.

„Je tam taký jednoduchý mechanizmus, ktorý, keď poviem „Stlačte Enter“, tak sa vysunie a odtiaľ vyjdú peniažky,“ vysvetlil divákom vo videu moderátor relácie. Pozrieť si ho môžete nižšie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RTVS official (@rtvs_official)

RTVS už od najbližšej nedele, teda 3. marca začne špeciál Duel šampiónov vysielať o 20:30. Predstaví sa v ňom vo vzájomných súbojoch osmička najlepších hráčov.

Uložiť článok

Najnovšie články