Foto: Australian Firefighters Calendar

Kalendár austrálskych hasičov na rok 2021 je už v predaji.

Austrálski hasiči sú muži, ktorí si zaslúžia svoj obdiv a to práve teraz. Koniec roka 2019 a začiatok tohto roka bol v znamení požiarov enormných rozmerov. Celý svet súcitil s Austráliou a naopak vyzdvihol oddanosť a ochotu hasičov bojovať s krutým a neľútostným živlom. 

Žiaľ, nebolo to zadarmo. Príroda neskutočne trpela. Odhaduje sa, že až miliarda živočíchov prišla o život a potrvá ešte dlho, kým sa príroda vráti do normálu.

Požiare ochromili Austráliu

Všetci sme boli zasiahnutí pri tom, keď sme videli, ako sa naše vzácne divoké zvieratá snažia uniknúť pred požiarmi,” uvádza David Rogers, riaditeľ austrálskeho kalendára hasičov.

Aj v reakcii na požiare vyrobili 6 nových kalendárov s hasičmi, vrátane kalendára “Hero” (Hrdina).

Foto: Australian Firefighters Calendar

Do pozornosti určite patrí aj kalendár “Animal Lovers”, ktorý ukazuje rozmanitú austrálsku zvieraciu divočinu. Samozrejme, k dispozícii sú stále mimoriadne obľúbené kalendáre so psami či mačkami, ale aj s terapeutickými zvieratami.

Foto: Australian Firefighters Calendar

Celé fotenie trvalo až 17 dní. “Na fotení sa zúčastnilo 24 hasičov z celej Austrálie. Tento rok sa však prihlásili stovky záujemcov,” prezradil pre Interez David Rogers.

Foto: Australian Firefighters Calendar

Vyzdvihol, že zvieratá sú úžasné. “Držať koalu je niečo čarovné,” povedal.

Foto: Australian Firefighters Calendar

Odpoveď na otázku, ktorú fotografiu má najradšej, musel dlho premýšľať, keďže každý záber je jedinečný a uikátny. Pre Interez ale povedal, že najviac sa mu predsa len páči fotografia hasiča Lloyda a malými káčatkami na pleciach.

Foto: Australian Firefighters Calendar

V prípade, že by ste si chceli týmito kalendármi skrášliť svoj domov, zamierte na webstránku Australian Firefighters Calendar, kde si ich môžete pohodlne zakúpiť. Je to tiež ideálny vianočný darček. Sledujte tiež ich stránku na Facebooku, kde nájdete viaceré informácie o vzniku kalendára či príprave na fotenie.

O dôvod viac, prečo si kúpiť tento kalendár je tiež to, že výťažok z predaja pôjde okrem iného aj na pomoc organizáciám na podporu krehkej austrálskej prírody. Jednou z nich je aj Byron Bay Wildlife Hospital, kde doktor Stephen Van Mil a jeho tím budujú prvú austrálsku nemocnicu zameranú iba na divoké zvieratá.

Pozrite si fotografie z kalendárov v galérii:

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )