Foto: instagram.com (tinyeyescomics)

Nie je Číňan ako Číňan. A nie všetci vyzerajú rovnako, i keď sa nám to môže tak zdať. Tieto komiksy perfektne ukazujú na (ne)pochopenia, s ktorými sa bežne vo svete stretávajú Číňania.

Asi by ste boli prekvapení, keby ste sa spýtali náhodných okoloidúcich, aký je rozdiel medzi Čínou a Japonskom. Len málokto by vám na to vedel odpovedať. Väčšinu ich hádžeme do jedného vreca, presne tak, ako nás identifikujú s Ruskom, Slovinskom či inou krajinou. Ilustrátorka Siyu vie o tom svoje. Hlavné rozdiely, na ktoré neustále narážala počas štúdia v USA, Veľkej Británii a Francúzsku, zachytila v naozaj vydarených (a poučných) komiksoch.

Siyu väčšinu situácii zažila na vlastnej koži. Zachytila ich v sérií ilustrácií Tiny Chinese Eyes, ktorou sa „úzkymi“ očami díva na široký, neznámy svet. Rodáčka z Pekingu má skvelé pozorovacie schopnosti, ktoré dokázala využiť vo svoj vlastný prospech. Príjemnú zábavu!

Siyu sa stretávala s rôznymi predsudkami. Ukázala však, že si nedorozumenia neberie až tak veľmi k srdcu. Skôr naopak. Má z nich obrovskú zábavu a inšpirujú ju k ďalšej tvorbe.

Pozri aj: Toto je 25 najťažších jazykov sveta, ktoré by ste sa museli učiť aj niekoľko rokov. Ako dopadla slovenčina?

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)